Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.01.02. 08:48 Ez tök jó ötlet, így a keresztcsap sem gyengíti felül a tokot (bár a Főmérnök úr amúgy is előrébb helyezte, hogy ne kritikus helyen legyen. ;) )
A csőbetét hogy van rögzítve?
Csak ragasztással. Az MKH bevizsgálta, engedélyezte.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

az esetleg tudható, hogy mikortól lesz megvásárolható a keserű megamax? köszi előre is!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Micromax

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Az acél-alu 9mm R Blanc verziót ismeri valaki?
Ugyanolyan, mint a legelső 9mm PAK acél-alu, csak peremes kaliberben?

A Kaliberinfós cikkben nem találtam említést erről a verzióról.
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/magyar ... k-masolas/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Robz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.11.28. 09:32

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Robz »

Vennék Keserű Bonnie-t, de nem nagyon látok elérhetőt. Ez vajon kapható még, vagy csak valami limitált szériás holmi volt?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Robz írta: 2022.01.20. 20:42 Vennék Keserű Bonnie-t, de nem nagyon látok elérhetőt. Ez vajon kapható még, vagy csak valami limitált szériás holmi volt?
Lesz újra, a legtöbb alkatrész már a Művekben van. De ne kérdezd hogy mikor... a Művek ugye azt és akkor gyárt, amihez és amikor kedve van. Na a cnc-s típusoknál kb. ugyanezt csinálja a beszállító is (cserébe olcsón gyárt), úgyhogy az eddigi bizonytalanság a négyzetre emelve játszik.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szénacél/rozsdamentes Pitbull nagyon nem akar jönni
Thomaster írta: 2022.01.21. 11:11 Lesz újra, a legtöbb alkatrész már a Művekben van. De ne kérdezd hogy mikor... a Művek ugye azt és akkor gyárt, amihez és amikor kedve van. Na a cnc-s típusoknál kb. ugyanezt csinálja a beszállító is (cserébe olcsón gyárt), úgyhogy az eddigi bizonytalanság a négyzetre emelve játszik.
ZoliPest
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:36

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZoliPest »

Robz írta: 2022.01.20. 20:42 Vennék Keserű Bonnie-t, de nem nagyon látok elérhetőt. Ez vajon kapható még, vagy csak valami limitált szériás holmi volt?
Szia,
Én a Művekben íratkoztam fel rá, a szatén változatra.
Hogy mikor lesz, azt nem tudták megmondani.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

HD-21M-je van valakinek?
Milyen élőben?
Nekem kép/videó alapján nagyon tetszik, olyan letisztult, funkcionális formája van.. és hogy 7 lövetű. :)
Van rajta szerelék lézernek, valami b.uzi erős, zöld lézert tennék rá.
Köszi.
HD-21M
HD-21M
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.01.24. 07:20 .. és hogy 7 lövetű. :)
És rajzoltam hozzá 8 lövetű dobot is. Abban asszem 14-es furatok vannak, amibe töltővel is küzdelmes betuszkolni a 19,2-es gumit, de lehetséges. Cserébe 150+J-ra lehet számítani. Referencia: a hatlövetű Onestám, szintén 14-es furatokkal.

Dehát még az alap 7-lövetű HD 21-M sincs a boltokban... hogy mikor lesz (ha lesz) gyártva a tuningdob, arról még kár fantáziálni.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2022.01.24. 08:36 És rajzoltam hozzá 8 lövetű dobot is. Abban asszem 14-es furatok vannak, amibe töltővel is küzdelmes betuszkolni a 19,2-es gumit, de lehetséges. Cserébe 150+J-ra lehet számítani. Referencia: a hatlövetű Onestám, szintén 14-es furatokkal.

Dehát még az alap 7-lövetű HD 21-M sincs a boltokban... hogy mikor lesz (ha lesz) gyártva a tuningdob, arról még kár fantáziálni.
Ha nehéz betölteni a 19,2-t, akkor kicsit alá lehetne menni, 17, 17,6 vagy 18-as méretre. Rendelni lehet a Tömítésgyártól, illetve árulhatnának hozzá valót majd a Gyöngysor utcában is! Le kell tesztelni, melyik az ideális átmérő, ami problémamentesen működik még töltővel. Energia biztosan lesz elég.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2022.01.27. 09:44 Ha nehéz betölteni a 19,2-t, akkor kicsit alá lehetne menni, 17, 17,6 vagy 18-as méretre. Rendelni lehet a Tömítésgyártól, illetve árulhatnának hozzá valót majd a Gyöngysor utcában is! Le kell tesztelni, melyik az ideális átmérő, ami problémamentesen működik még töltővel. Energia biztosan lesz elég.
A fegyver csöve 18-as, tehát az alá nem érdemes menni. A 18-as gumi bár létezik a Tömítésgyárnál, de boltokban nemigen kapható. A 14-es furatba betölteni meg ugyanazzal a töltővel kell, amivel a 19,2-est.

(Már megint álmodozunk, egy szinte még nem létező fegyver egyáltalán nem létező tuningjáról...)
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2022.01.27. 11:24 A fegyver csöve 18-as, tehát az alá nem érdemes menni. A 18-as gumi bár létezik a Tömítésgyárnál, de boltokban nemigen kapható. A 14-es furatba betölteni meg ugyanazzal a töltővel kell, amivel a 19,2-est.

(Már megint álmodozunk, egy szinte még nem létező fegyver egyáltalán nem létező tuningjáról...)
Tényleg el is felejtettem, hogy a cső fix! :D
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.01.24. 07:20 Sziasztok!

HD-21M-je van valakinek?
Milyen élőben?
Nekem kép/videó alapján nagyon tetszik, olyan letisztult, funkcionális formája van.. és hogy 7 lövetű. :)
Van rajta szerelék lézernek, valami b.uzi erős, zöld lézert tennék rá.
Köszi.
BIG_0016945138.jpg
Már nagyjából megvan milyenre fogom átépíteni külsőleg :mrgreen: Ahogy meglesz nekiállok :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2022.01.27. 11:24 A fegyver csöve 18-as, tehát az alá nem érdemes menni. A 18-as gumi bár létezik a Tömítésgyárnál, de boltokban nemigen kapható. A 14-es furatba betölteni meg ugyanazzal a töltővel kell, amivel a 19,2-est.
Orczy úti műszaki gumiáruházban kapható, háromféle keménységben.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Bonnie elérhető most Keserűéknél, feketében. Az3rt hívd fel őket előtte.
Robz írta: 2022.01.20. 20:42 Vennék Keserű Bonnie-t, de nem nagyon látok elérhetőt. Ez vajon kapható még, vagy csak valami limitált szériás holmi volt?
Robz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.11.28. 09:32

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Robz »

montecarlo írta: 2022.01.28. 16:11 Bonnie elérhető most Keserűéknél, feketében. Az3rt hívd fel őket előtte.
Láttam, de sajna esélyem sincs elmenni érte. Dolgozok szombaton is.
Vidéken meg nincs a boltokban, legalábbis itt Fehérváron nem találtam sehol. :(
Remélem egyszer lesz ebből is olyan termék, amit nem csak a Műveknél lehet beszerezni.
Az az elox nagyon piszkálja a csőröm.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.01.27. 16:06 Már nagyjából megvan milyenre fogom átépíteni külsőleg :mrgreen: Ahogy meglesz nekiállok :roll:
Milyenre tervezed? :)
Nekem ez az Owen feeling is bejövős. :)
Csatolmányok
Screenshot_20220128-174912_Chrome.jpg
Screenshot_20220128-174912_Chrome.jpg (181.13 KiB) Megtekintve 45012 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.01.24. 19:16 Duo tones :twisted:

3D9AD07E-520C-48EE-8448-1F6C86E65D82.jpeg
Fekete elox, rozsdamentes dobbal?
Nagyon jól néz ki!!!
Mik vele a gyakorlati tapasztalatok?
Kellett illeszteni a dobot?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.01.31. 11:58 Fekete elox, rozsdamentes dobbal?
Nagyon jól néz ki!!!
Mik vele a gyakorlati tapasztalatok?
Kellett illeszteni a dobot?
Kicsit kellett válogatni a boltban a pitbullok között, de sikerült végül. 4. -ként érkezett az otthoni kenelbe:D

Igen rozsdamentes dob, nálam az az alap ha önvédelemre hordom a pitbullt ( biztosabban forgat, nem eshet szét)

Kellett illeszteni, a gyárban megcsinálták, bár túl passzosra sikeredett, nem jart olyan könnyen mint, szerettem volna, utánna még finishelni kellett egy kicsit:)

Amugy plusz egy jó pont hogy a csőbetét nem nyúlik ki a dob felé, mint a korábbi szériáknál, hanem a tok síkjában van. Így nem akadhat fel rajta a dob, lazább illesztés esetén, sok lovés után.

Pár dobot lőttem el vele, pontos, megbizhato, erős:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Gratula a pitbullhoz vato!
Érzetre erősebb a régebbihez képest?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Bojka írta: 2022.01.31. 17:02 Gratula a pitbullhoz vato!
Érzetre erősebb a régebbihez képest?
Vato, ha kisüt a nap, és megmérnéd chronyval a polír vs. fekete elox verziókat, nagyon megköszönnénk. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.01.31. 17:11 Vato, ha kisüt a nap, és megmérnéd chronyval a polír vs. fekete elox verziókat, nagyon megköszönnénk. :)
Legközelebb igyekszem nem elfelejteni a mérést, de várhatóan erősebb lesz, -1akasztó -1 stift miatt:)

Ami biztos, hogy pontosabb lett, illetve várhatóan tartósabb az új betétcső miatt:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

vato írta: 2022.01.31. 16:38 Kicsit kellett válogatni a boltban a pitbullok között, de sikerült végül. 4. -ként érkezett az otthoni kenelbe:D
Megkérdezhetem milyen szempontok szerint?
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Pitbull írta: 2022.01.31. 21:12 Megkérdezhetem milyen szempontok szerint?
-próbatöltényeken az ütőszeg középre ütött-e,

-az akasztó hogyan helyezkedik el (ideális esetben 12 óránál),

-a dobrekesztő rendesen fogja-e a dobot (volt amelyiknél a dob mozgott mert a retszelő nem jött ki teljesen a fészkéből)

-dob mennyire van passzentosan illesztve, ha túlságosan passzos akkor a hüvelytalp a tűzfali betéten súrlódik -> ez a súrlódás növeli az elsütéshez szükséges erőt, illetve okozhat timing hibát is, nem ver középre az ütőszeg. ezt egyszerűen úgy lehet ellenőrizni, hogy becsukott reteszelt dobnál az elsütőbillentyűt meg kell húzni annyira csak hogy a dobrekesztő elengedje a dobot, majd a másik kezeddel megforgatni a dobot, ha szépen jár/pörög akkor ok, ha súrlódik, akadozik akkor nem ok.

-nyitott dobnál a dob mennyire jár szépen a dobtengelyen, ha súrlódik, akadozva forog akkor általában a dobtengely végét kell megigazítani és/vagy a dobfurat alját felpolírozni

- lassan revolverezve a sütést követően a dob zárolási pozícióba került-e? ideláis esetben igen, a dobrekesztő stabilan fogja.

- egy kör revolverezés a próbatöltényeken, mennyire finoman jár, reszel-e a sütés ?

- ütőszeg mennyire jön ki a tűzfalból, sérült-e esetleg? (nyitott dobnál elcsettinted, elhúzva tartod az elsütőbillenytűt plusz a kakast benyomod a másik kezeddel)

kb. ennyi, persze ezek nagyrészét lehet orvosolni, de jó ha már ezeket kipipálva hozza haza az ember a vasat a boltból ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

vato írta: 2022.01.31. 21:57 -próbatöltényeken az ütőszeg középre ütött-e,

-az akasztó hogyan helyezkedik el (ideális esetben 12 óránál),

-a dobrekesztő rendesen fogja-e a dobot (volt amelyiknél a dob mozgott mert a retszelő nem jött ki teljesen a fészkéből)

-dob mennyire van passzentosan illesztve, ha túlságosan passzos akkor a hüvelytalp a tűzfali betéten súrlódik -> ez a súrlódás növeli az elsütéshez szükséges erőt, illetve okozhat timing hibát is, nem ver középre az ütőszeg. ezt egyszerűen úgy lehet ellenőrizni, hogy becsukott reteszelt dobnál az elsütőbillentyűt meg kell húzni annyira csak hogy a dobrekesztő elengedje a dobot, majd a másik kezeddel megforgatni a dobot, ha szépen jár/pörög akkor ok, ha súrlódik, akadozik akkor nem ok.

-nyitott dobnál a dob mennyire jár szépen a dobtengelyen, ha súrlódik, akadozva forog akkor általában a dobtengely végét kell megigazítani és/vagy a dobfurat alját felpolírozni

- lassan revolverezve a sütést követően a dob zárolási pozícióba került-e? ideláis esetben igen, a dobrekesztő stabilan fogja.

- egy kör revolverezés a próbatöltényeken, mennyire finoman jár, reszel-e a sütés ?

- ütőszeg mennyire jön ki a tűzfalból, sérült-e esetleg? (nyitott dobnál elcsettinted, elhúzva tartod az elsütőbillenytűt plusz a kakast benyomod a másik kezeddel)

kb. ennyi, persze ezek nagyrészét lehet orvosolni, de jó ha már ezeket kipipálva hozza haza az ember a vasat a boltból ;)
Köszönöm a részletes választ!

Decemberben vettem két példányt az elox verzióból, akkor nem volt lehetőség válogatni (a tanúsítványok elkészítése és a próbalövések után egyesével szállingóztak a friss ropogós Pitbullok a boltba), örültem hogy egy hosszas sorakozás végén hozzá tudtam jutni ezekhez. 🙂
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Gercsa
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.06.17. 23:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Gercsa »

Sziasztok,

A Farkas arms féle Hatsan sörétesből gumis konverzióról van valakinek véleménye, tapasztalata?

Az nem zavar hogy tömködős, omertám is régi fajta van, inkább az érdekelne hogy a gyakoribb Keserű vagy PV átalakításokhoz képest esetleg teljesítmenyben van-e lényeges eltérés, esetleg valamiben szebb, jobb, igényesebb, vagy a különböző példanyok közt van-e minőségi hullámzás?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Azt nem értem, hogy miért jobb a gyárnak utólag javítgatni, ahelyett, hogy rendes minőségellenőrzést csinálnának utolsó lépésként.
vato írta: 2022.01.31. 21:57 kb. ennyi, persze ezek nagyrészét lehet orvosolni, de jó ha már ezeket kipipálva hozza haza az ember a vasat a boltból ;)
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Gercsa írta: 2022.02.01. 14:19 Sziasztok,

A Farkas arms féle Hatsan sörétesből gumis konverzióról van valakinek véleménye, tapasztalata?

Az nem zavar hogy tömködős, omertám is régi fajta van, inkább az érdekelne hogy a gyakoribb Keserű vagy PV átalakításokhoz képest esetleg teljesítmenyben van-e lényeges eltérés, esetleg valamiben szebb, jobb, igényesebb, vagy a különböző példanyok közt van-e minőségi hullámzás?
Igényesen van átalakítva nincs szétbarmolva. Ezektől ha volt az is működik. Erőt nem mértem anno.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Sziasztok,

Tippeket szeretnék kérni:

Adott egy ritka Keserű Gorkij startpatronos fegyver aminek sajnos eltört az ütőszege. Gondolom az előző tulajdonosok is játszottak vele és nem csak örültek neki. És igen, bevallom én is, hogy mióta nálam van pörgettük a játékot hogy időre szedjük szét és rakjuk össze :) akkor feszteleníteni kellett amit nyilván nem csipázott az ütőszeg...
A javítás ügyében felkerestem a gyártót, a Keserű Műveket. Hiába fűztem őket sajnos nem vállalták az új ütőszeg legyártását. Sok indokot kaptam, egy részét reálisnak is gondolom, elfogadtam hogy nem...
Felkerestem néhány fegyverműhelyt is, de mind elhajtottak valami random indokkal. Volt olyan mester aki bár az ütőszeg gyártásra nem mondott nemet de ahogy megtudta hogy muzeális vagy a Keserű gyártású fegyverről van szó mintha lehetetlent vagy illegális dolgot kértem volna...
Maga a Gorkij ütőszege és ahogy működik, ahogy be van építve nem tűnik bonyolult dolognak, egy talpas kis fém rudacska aminek a vége ferdén van csonkolva és így érinti a peremgyújtású patront. Lásd csatolt képek. Nyilván a fém minősége, hogy bírja a terhelést, lenne a macerás része. Viszont nem hiszem hogy ma Magyarországon ne lehetne legyártatatni egy ilyen egyedi ütőszeget.

Van esetleg tippetek arra hogy merre próbálkozzak?

Köszönöm,
Balázs

keseru_gorkij_torott_utoszeg.jpg
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

ablaz írta: 2022.02.02. 19:55 Sziasztok,

Tippeket szeretnék kérni:

Adott egy ritka Keserű Gorkij startpatronos fegyver aminek sajnos eltört az ütőszege. Gondolom az előző tulajdonosok is játszottak vele és nem csak örültek neki. És igen, bevallom én is, hogy mióta nálam van pörgettük a játékot hogy időre szedjük szét és rakjuk össze :) akkor feszteleníteni kellett amit nyilván nem csipázott az ütőszeg...
A javítás ügyében felkerestem a gyártót, a Keserű Műveket. Hiába fűztem őket sajnos nem vállalták az új ütőszeg legyártását. Sok indokot kaptam, egy részét reálisnak is gondolom, elfogadtam hogy nem...
Felkerestem néhány fegyverműhelyt is, de mind elhajtottak valami random indokkal. Volt olyan mester aki bár az ütőszeg gyártásra nem mondott nemet de ahogy megtudta hogy muzeális vagy a Keserű gyártású fegyverről van szó mintha lehetetlent vagy illegális dolgot kértem volna...
Maga a Gorkij ütőszege és ahogy működik, ahogy be van építve nem tűnik bonyolult dolognak, egy talpas kis fém rudacska aminek a vége ferdén van csonkolva és így érinti a peremgyújtású patront. Lásd csatolt képek. Nyilván a fém minősége, hogy bírja a terhelést, lenne a macerás része. Viszont nem hiszem hogy ma Magyarországon ne lehetne legyártatatni egy ilyen egyedi ütőszeget.

Van esetleg tippetek arra hogy merre próbálkozzak?

Köszönöm,
Balázs


keseru_gorkij_torott_utoszeg.jpg
Nem ismerem a fegyvert így átalakítás után, de ha szét tudtad szedi és kiszerelni külön az ütőszeget (a fotókról nekem nem egyértelmű), szerintem bármelyik valamire való esztergályos le tudja gyártani "ezüstacélból" és általában ilyen méret, akad bármelyiknél az anyagból. A kérdés, hogy mennyiért és megéri-e neked.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

ablaz írta: 2022.02.02. 19:55
Van esetleg tippetek arra hogy merre próbálkozzak?
Helyileg merre keresel szakit?
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Shunteros írta: 2022.02.02. 20:03 Nem ismerem a fegyvert így átalakítás után, de ha szét tudtad szedi és kiszerelni külön az ütőszeget (a fotókról nekem nem egyértelmű), szerintem bármelyik valamire való esztergályos le tudja gyártani "ezüstacélból" és általában ilyen méret, akad bármelyiknél az anyagból. A kérdés, hogy mennyiért és megéri-e neked.
Köszi a tippet. A felső fotón a kis rész ami letörött. Az alsó fotón csak visszaraktam a helyére.
Kojak írta: 2022.02.02. 20:32 Helyileg merre keresel szakit?
Budapest, Pest megye, Dél-Pest-Dunaújváros-Kalocsa vonala ami a legjobban útba esik nekem.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

ablaz írta: 2022.02.02. 21:19 Köszi a tippet. A felső fotón a kis rész ami letörött. Az alsó fotón csak visszaraktam a helyére.



Budapest, Pest megye, Dél-Pest-Dunaújváros-Kalocsa vonala ami a legjobban útba esik nekem.
hát ez elég gáz, ha maga a gyártó nem hajlandó megcsinálni - mindegy, hogy garis, vagy nem garis valami, azért illene. :/
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2022.02.03. 22:34 hát ez elég gáz, ha maga a gyártó nem hajlandó megcsinálni - mindegy, hogy garis, vagy nem garis valami, azért illene. :/
A Műveknek korrekt a garis (és garin túli) javítása-ügyintézése, de ez egy 12 éve gyártott, már akkor is kis szériás cucc volt..

Sajna a peremgyújtású lőszerrel működő fegyverek nem szeretik az elcsettentést. :-/
De ha nem akarsz a javítással bajlódni, átveszem én azt a fegyvert! ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

WildBear23 írta: 2022.02.04. 11:44 De ha nem akarsz a javítással bajlódni, átveszem én azt a fegyvert! ;-)
Hát itt sok a jófej segítőkész fórumtárs. Szóval éppen van remény... Nem adom!!! :twisted: Nem adom!!! :twisted:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

ablaz írta: 2022.02.04. 12:16 Hát itt sok a jófej segítőkész fórumtárs. Szóval éppen van remény... Nem adom!!! :twisted: Nem adom!!! :twisted:
Ne is add el, egyrészt jó kis plinkingelős cucc, másrészt gyűjtői darab. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ablaz írta: 2022.02.04. 12:16 Hát itt sok a jófej segítőkész fórumtárs. Szóval éppen van remény... Nem adom!!! :twisted: Nem adom!!! :twisted:
Sőt, műhellyel és engedéllyel rendelkező fegyvermester is jópár van a fórumon, aki szerintem meg tudja ezt csinálni, és jogosult is rá. ;)
De órabérben nem lesz olcsó játék, ezzel amíg reszelgetik és próbálgatják, jó pár órát elvacakolnak és jó sok patront elcsettintenek. Az meg annyiszor az óradíja.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

TotoHU írta: 2022.02.04. 13:00 De órabérben nem lesz olcsó játék, ezzel amíg reszelgetik és próbálgatják, jó pár órát elvacakolnak és jó sok patront elcsettintenek. Az meg annyiszor az óradíja.
Hát igen, ez sajnos ilyen lesz, nyilvánvaló volt számomra az első pillanattól.
TotoHU írta: 2022.02.04. 13:00 Sőt, műhellyel és engedéllyel rendelkező fegyvermester is jópár van a fórumon, aki szerintem meg tudja ezt csinálni, és jogosult is rá. ;)
Igen. Kaptam is ötleteket, felajánlásokat. Jövő héten futom az első kört.
Ezúton is köszi mindenkinek!
WildBear23 írta: 2022.02.04. 12:50 Ne is add el, egyrészt jó kis plinkingelős cucc, másrészt gyűjtői darab. ;-)
Nem terveztem. Jelen állapotában pedig abszolút gyűjtői ...hatástalanítva van! :)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nekem anno az usp-be csinaltak "ezustacelbol" utoszeget, 3db tort el mire megjott a gyari. szoval lehet nem a lejobb anyag erre a celra. :(
Milyen vastag? van egy marek titanrudam, adok egyett ha talalsz valakit aki megmunkalja :D
ablaz írta: 2022.02.04. 14:01 Hát igen, ez sajnos ilyen lesz, nyilvánvaló volt számomra az első pillanattól.
Igen. Kaptam is ötleteket, felajánlásokat. Jövő héten futom az első kört.
Ezúton is köszi mindenkinek!
Nem terveztem. Jelen állapotában pedig abszolút gyűjtői ...hatástalanítva van! :)
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2022.02.04. 14:31 Nekem anno az usp-be csinaltak "ezustacelbol" utoszeget, 3db tort el mire megjott a gyari. szoval lehet nem a lejobb anyag erre a celra. :(
Milyen vastag? van egy marek titanrudam, adok egyett ha talalsz valakit aki megmunkalja :D
Egy pár ütőszeget már készítettem ezüstacélból, még nem volt rá panasz. De azt is hőkezelésnek kell a megmunkálás után alávetni, azzal könnyű elszabni.
Greenlife
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.03.02. 19:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Greenlife »

Rozsdamentes verzió szemcseszórva és titán-nitridelve.

Kép
Kép
Csatolmányok
IMG_20201003_110925.jpg
IMG_20201004_122154.jpg
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Greenlife írta: 2022.02.05. 22:37 Rozsdamentes verzió szemcseszórva és titán-nitridelve.

Kép
Kép
Szép, gratula.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Greenlife írta: 2022.02.05. 22:37 Rozsdamentes verzió szemcseszórva és titán-nitridelve.
Screenshot_20220206-070904_Chrome.jpg
Gratulálok! ;)
Nekem az arany mondjuk már sok, de így a fehér markolattal együtt tábornoki-feeling! :)

A szemcseszórásról lehet tudni részleteket?
Hol, mennyiért, illetve nem tüntette el a gyártójelzést?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Greenlife írta: 2022.02.05. 22:37 Rozsdamentes verzió szemcseszórva és titán-nitridelve.

Kép
Kép

Gyönyörű!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ablaz írta: 2022.02.04. 14:01 Hát igen, ez sajnos ilyen lesz, nyilvánvaló volt számomra az első pillanattól.



Igen. Kaptam is ötleteket, felajánlásokat. Jövő héten futom az első kört.
Ezúton is köszi mindenkinek!



Nem terveztem. Jelen állapotában pedig abszolút gyűjtői ...hatástalanítva van! :)
A HDM-nek régen ragasztott volt az ütőszege.Amikor eltört bevittem egy esztergályoshoz és gyártott 2db-ot a minta után.Hazavittem és tökéletesen működött :mrgreen: Asszem 5000 volt az ára.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

chucky írta: 2022.02.06. 11:40 A HDM-nek régen ragasztott volt az ütőszege.Amikor eltört bevittem egy esztergályoshoz és gyártott 2db-ot a minta után.Hazavittem és tökéletesen működött :mrgreen: Asszem 5000 volt az ára.
Vajon, mivel ragasztották régen a HDM-ek ütőszegét?
Mindenki vár valamit...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Greenlife írta: 2022.02.05. 22:37 Rozsdamentes verzió szemcseszórva és titán-nitridelve.
Gyönyörű fegyver, gyönyörűen kivitelezett képek.
Alapesetben hidegrázást kapok az aranyozott fegyverektől (is), de ez ízléses lett.

Utóirat: ha kettőnél több kép van a hozzászólásodban, akkor csak kettő látszik.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Greenlife írta: 2022.02.05. 22:37 Rozsdamentes verzió szemcseszórva és titán-nitridelve.

Kép
Kép
patika 8-) (spiáter nyomóbakot cseréld ki acélra ;) )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Greenlife írta: 2022.02.05. 22:37 Rozsdamentes verzió szemcseszórva és titán-nitridelve.

Kép
Kép
Csecse! Kicsit olyan, mint amikor veszel egy új .uzukit, és rögtön szétszeded, elviszed homokszórni, és újrafényezteted...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

:lol:
fgabesz írta: 2022.02.06. 18:30 Csecse! Kicsit olyan, mint amikor veszel egy új .uzukit, és rögtön szétszeded, elviszed homokszórni, és újrafényezteted...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

tornas78 írta: 2022.02.06. 12:07 Vajon, mivel ragasztották régen a HDM-ek ütőszegét?
Engem inkább a "miért" érdekelt volna akkor :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

WildBear23 írta: 2022.01.24. 07:20 Sziasztok!

HD-21M-je van valakinek?
Milyen élőben?
Nekem kép/videó alapján nagyon tetszik, olyan letisztult, funkcionális formája van.. és hogy 7 lövetű. :)
Van rajta szerelék lézernek, valami b.uzi erős, zöld lézert tennék rá.
Köszi.
BIG_0016945138.jpg
Ha valakit érint: a múlt héten amikor felíratkoztam a HD-21M-re, a 33. voltam a listán.
Nem tudom, mennyit gyártanak majd (50?), de aki tervez venni ilyet, érdemes szerintem felíratkozni.
Annyit mondott még az eladó hölgy, hogy 80 pénz a jelige.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.02.10. 16:40 Ha valakit érint: a múlt héten amikor felíratkoztam a HD-21M-re, a 33. voltam a listán.
Nem tudom, mennyit gyártanak majd (50?), de aki tervez venni ilyet, érdemes szerintem felíratkozni.
Annyit mondott még az eladó hölgy, hogy 80 pénz a jelige.
Ezt hogyan tetted? A keseru.hu oldalon még találat sincs arra, hogy HD-21M.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.02.11. 08:15 Ezt hogyan tetted? A keseru.hu oldalon még találat sincs arra, hogy HD-21M.
A Művek facebookos profilján szokták megosztani a híreket.
Felíratkozni lehet személyesen a mintaboltban, vagy hívd fel őket telefonon.
Ha elkészül a fegyver, telefonon hívnak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Nemigen szoktam ide hozni dolgokat a Művek fb oldaláról, de ezek nagyon vaddisznók...
vaddisznok.jpg
vaddisznok.jpg (90.96 KiB) Megtekintve 43530 alkalommal
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ez a Bock...mocskosul jól néz ki. Rövidebb az előagy is a szokásosnál, meg ez a markolat. Nagyon illegál hangulatú.
273718755_1840748419467525_3859394165087445172_n.jpg
Thomaster írta: 2022.02.11. 14:09 Nemigen szoktam ide hozni dolgokat a Művek fb oldaláról, de ezek nagyon vaddisznók...

vaddisznok.jpg
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

montecarlo írta: 2022.02.11. 15:38 Ez a Bock...mocskosul jól néz ki. Rövidebb az előagy is a szokásosnál, meg ez a markolat. Nagyon illegál hangulatú.

273718755_1840748419467525_3859394165087445172_n.jpg
Szerintem meg aránytalan, otromba. :(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2022.02.11. 15:38 Ez a Bock...mocskosul jól néz ki. Rövidebb az előagy is a szokásosnál, meg ez a markolat. Nagyon illegál hangulatú.

273718755_1840748419467525_3859394165087445172_n.jpg
Olyan... gonosz kinézete van.. :twisted:
:)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: zora »

montecarlo írta: 2022.02.11. 15:38 Ez a Bock...mocskosul jól néz ki. Rövidebb az előagy is a szokásosnál, meg ez a markolat. Nagyon illegál hangulatú.

273718755_1840748419467525_3859394165087445172_n.jpg
Szerintem jól néz ki a tied is! :-)
20220202_201705.jpg
20220204_171806.jpg
20220211_183359.jpg
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

zora írta: 2022.02.11. 19:19 Szerintem jól néz ki a tied is! :-)
20220202_201705.jpg
20220204_171806.jpg
20220211_183359.jpg
Igen, ez jól néz ki!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.02.11. 19:19 Szerintem jól néz ki a tied is! :-)
20220202_201705.jpg
20220204_171806.jpg
20220211_183359.jpg
Te csináltad?
Gratulálok, nagyon elegánsan néz ki! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.02.11. 19:19 Szerintem jól néz ki a tied is! :-)
20220202_201705.jpg
20220204_171806.jpg
20220211_183359.jpg
időtlen, classic, Don Korleone életérzést sugárzó forma - szép lett, grat!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.02.11. 16:34 Olyan... gonosz kinézete van.. :twisted:
:)
+1
Szépnek ugyan nem szép, de nem is ronda. Határozottan gonosz. Ha elfogyna a napalm a lángszóróból, Ripley ilyesmivel lőné fejbe az Alient ... :twisted:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.02.11. 22:27 +1
Szépnek ugyan nem szép, de nem is ronda. Határozottan gonosz. Ha elfogyna a napalm a lángszóróból, Ripley ilyesmivel lőné fejbe az Alient ... :twisted:
Na hallod, akinek Rhinoja van, az még szép hogy nem "rondázza le"...! ;)
(A HD-21M listán rajta vagy? :) )
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.02.11. 12:26 A Művek facebookos profilján szokták megosztani a híreket.
Felíratkozni lehet személyesen a mintaboltban, vagy hívd fel őket telefonon.
Ha elkészül a fegyver, telefonon hívnak.
Nincs fácsém... :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.02.12. 07:58 Nincs fácsém... :-)
Ez a linkje a Műveknek, szerintem Face nélkül is megnyitja:
https://www.facebook.com/keserumuvek/
Előjegyezni meg úgyis telón lehet. 8-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.02.11. 19:49 Te csináltad?
Gratulálok, nagyon elegánsan néz ki! :)
Köszönöm, igen.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Keserűnél jártam, szép puskákat láttam, egy megragadt kezemben, többé nem is engedtem!
_MLZ5459.jpg
_MLZ5460.jpg
_MLZ5461.jpg
_MLZ5462.jpg
_MLZ5463.jpg
_MLZ5464.jpg
_MLZ5465.jpg
_MLZ5467.jpg
_MLZ5471.jpg
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

mlaca írta: 2022.02.12. 18:46 Keserűnél jártam, szép puskákat láttam, egy megragadt kezemben, többé nem is engedtem!
_MLZ5459.jpg
_MLZ5460.jpg
_MLZ5461.jpg
_MLZ5462.jpg
_MLZ5463.jpg
_MLZ5464.jpg
_MLZ5465.jpg
_MLZ5467.jpg
_MLZ5471.jpg
Mennyiért maradt ez nálad?
Vajon akd még belőle, vagy csak előjegyzésre?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Shunteros írta: 2022.02.12. 18:54 Mennyiért maradt ez nálad?
Vajon akd még belőle, vagy csak előjegyzésre?
ilyen gravírozottból már csak 1-2 darab volt állítólag, a többi mind "sima", de van, lehet menni értük! mondjuk viszik, mint a cukrot, nem is értem, miért :D
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

mlaca írta: 2022.02.12. 18:55 ilyen gravírozottból már csak 1-2 darab volt állítólag, a többi mind "sima", de van, lehet menni értük! mondjuk viszik, mint a cukrot, nem is értem, miért :D
Az árára is kíváncsi lennék/lennénk!
A gravírozás nem hat meg, sőt inkább az nélkül érdekelne, ha van még belőle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shunteros 2022.02.12. 18:59-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

mlaca írta: 2022.02.12. 18:46 Keserűnél jártam, szép puskákat láttam, egy megragadt kezemben, többé nem is engedtem!
Lemaradt:
"Szabad-e locsolni? "
:-)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Shunteros írta: 2022.02.12. 18:58 Az árára is kíváncsi lennék/lennénk!
A gravírozás nem hat meg, sőt inkább az nélkül érdekelne, ha van még belőle.
175e
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

zora írta: 2022.02.12. 18:58 Lemaradt:
"Szabad-e locsolni? "
:-)
hja, egyszer ki kéne végre jutni lőtérre is :/
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

mlaca írta: 2022.02.12. 18:59175e
Köszönöm!
Azt hiszem, hogy hétfőn ott a helkyem, egy telefonos érdeklődést követően. :D
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

mlaca írta: 2022.02.12. 18:46 Keserűnél jártam, szép puskákat láttam, egy megragadt kezemben, többé nem is engedtem!
_MLZ5459.jpg
_MLZ5460.jpg
_MLZ5461.jpg
_MLZ5462.jpg
_MLZ5463.jpg
_MLZ5464.jpg
_MLZ5465.jpg
_MLZ5467.jpg
_MLZ5471.jpg
mutatós darab, én a bock-on gondolkozom... acél a baszkül? a bock-nak is ilyen szép a barnítása? annak acél a baszkül tudod esetleg?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nagyon szép!
mlaca írta: 2022.02.12. 18:46 Keserűnél jártam, szép puskákat láttam, egy megragadt kezemben, többé nem is engedtem!
_MLZ5459.jpg
_MLZ5460.jpg
_MLZ5461.jpg
_MLZ5462.jpg
_MLZ5463.jpg
_MLZ5464.jpg
_MLZ5465.jpg
_MLZ5467.jpg
_MLZ5471.jpg
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

vato írta: 2022.02.12. 19:20 mutatós darab, én a bock-on gondolkozom... acél a baszkül? a bock-nak is ilyen szép a barnítása? annak acél a baszkül tudod esetleg?
undorodom a bocktól, ezért azt ki se kértem, sorry, no infó :)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Vaddisznók

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

montecarlo írta: 2022.02.11. 15:38 (...)meg ez a markolat.
Ezt milyen kezzel lehet megfogni? Es MIERT????
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

így?
273498657_276809367845814_2383690847544811353_n.png
Rusty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.12.24. 12:30

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Rusty »

Nem is undorító. :roll: Nekem hosszúban a bock jön be, luparában a lapát... Kinek a pap, kinek a paplan...
20211207_144754.jpg
2020-as, ejektoros.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Rusty írta: 2022.02.13. 09:30 Nem is undorító. :roll: Nekem hosszúban a bock jön be, luparában a lapát... Kinek a pap, kinek a paplan...
20211207_144754.jpg
2020-as, ejektoros.
senki nem mondta, írta, hogy undorító. én undorodom tőle :)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

IZS-43 - betétcsöves lupara

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nagyon szép lett, köszönöm!
20220213_104711.jpg
zora írta: 2022.02.12. 09:01.
20220213_104608.jpg
Csatolmányok
20220213_104651.jpg
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

mlaca írta: 2022.02.13. 10:48 senki nem mondta, írta, hogy undorító. én undorodom tőle :)
Azért undorodni nem undorodom tőlük, de nekem sem jön be egyáltalán a bock elrendezés.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

vato írta: 2022.02.12. 19:20 mutatós darab, én a bock-on gondolkozom... acél a baszkül? a bock-nak is ilyen szép a barnítása? annak acél a baszkül tudod esetleg?
ezen a lapátn acél a baszkül, legalábbis a mágnes fogja minden irányból.
Orpi Jani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.07.30. 19:04

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orpi Jani »

20220213_121116.jpg
20220213_113239.jpg
20220213_112332.jpg
Sziasztok. Egy Keserű Omerta, kicsit átgondolva.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Orpi Jani írta: 2022.02.13. 16:19 20220213_121116.jpg20220213_113239.jpg20220213_112332.jpg

Sziasztok. Egy Keserű Omerta, kicsit átgondolva.
Nagyon menő. Mondjuk munkaórában megdupláztad a fegyver árát.
Az alsó rail hogy van rögzítve?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Route.66 írta: 2022.02.13. 16:04 Rozsdamentes Keserű Pitbull 19-M, stainless steel super pitbull gumis revolveremet /amely lövésmentes/ elcserélném egy Keserű Baikal Izs-43 betétcsöves lapátra, az árkülönbözet megfizetésével /+100 000,- /.
Szia!
Lehet, hogy érdemes külön eladni a Stainless Pitbullt, és külön keresni betétcsöves IZS-t.
(Nem saját kép sajnos)
Betétcsöves IZS
Betétcsöves IZS
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Orpi Jani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.07.30. 19:04

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orpi Jani »

zora írta: 2022.02.13. 17:04 Nagyon menő. Mondjuk munkaórában megdupláztad a fegyver árát.
Az alsó rail hogy van rögzítve?
20220213_185923.jpg
A saját anyáját hegesztettük fel. A csavarok rövidítve lettek mert teljesen rá lett ültetve a csőre, így nem áll ki.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Orpi Jani írta: 2022.02.13. 19:05 20220213_185923.jpg
A saját anyáját hegesztettük fel. A csavarok rövidítve lettek mert teljesen rá lett ültetve a csőre, így nem áll ki.
Szép.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Köszönöm a tanácsod!
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2022.02.13. 17:46 Szia!
Lehet, hogy érdemes külön eladni a Stainless Pitbullt, és külön keresni betétcsöves IZS-t.
(Nem saját kép sajnos)

74610044_1182726515269722_8393926475182505984_n.jpg
amúgy nem értem ez at IZS buzulást, szerintem a mostani törökök is nagyon szépek, ráadásul acél baszkülösek. szóval, nemtom, mi az érv mellettük.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

mlaca írta: 2022.02.13. 22:43 amúgy nem értem ez at IZS buzulást, szerintem a mostani törökök is nagyon szépek, ráadásul acél baszkülösek. szóval, nemtom, mi az érv mellettük.
Valami fétis. Nekem van egy régebbi IZS duplám, ezekkel összehasonlítva talán kicsit finomabban jár mindene, de kb. ennyi. Mondom ezt úgy, hogy én is IZS-t vettem volna, ha van :-D
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2022.02.13. 23:27 Valami fétis. Nekem van egy régebbi IZS duplám, ezekkel összehasonlítva talán kicsit finomabban jár mindene, de kb. ennyi. Mondom ezt úgy, hogy én is IZS-t vettem volna, ha van :-D
+1 :)
Ha lett volna IZS, ugyanannyiért, vagy picit többért mint a török (plusz 10-20e Ft), azt vettem volna, mert szeretem a szovjet/orosz fegyvereket.
De a török is ugyanazt tudja, ugyanaz a feelingje, és van egy nagy előnye: KAPHATÓ. ;)
Screenshot_20211017-170514_Gallery.jpg
Screenshot_20211017-170514_Gallery.jpg (304.33 KiB) Megtekintve 42748 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2022.02.13. 23:27 Valami fétis. Nekem van egy régebbi IZS duplám, ezekkel összehasonlítva talán kicsit finomabban jár mindene, de kb. ennyi. Mondom ezt úgy, hogy én is IZS-t vettem volna, ha van :-D
+1
a török is tök jó, de az IZs-ek valóban érezhetóen finomabban járnak. Az a (nem sok) török, ami a kezemben volt, mind jó minőségű, robusztus darab volt, de erővel kellet megtörni - nem pöccintésre nyílt, mint mit egy IZs szokott.

Ezek persze árnylatnyi különbségek. Kinek a pap, kinek a paplan. WildBear23 halhatatlan szavait újrahasznosítva - óriási előnye a töröknek, hogy VAN :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: IZS-43 - betétcsöves lupara

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

2022-02-14 09.51.17.jpg
montecarlo írta: 2022.02.13. 11:54 Nagyon szép lett, köszönöm!

20220213_104711.jpg




20220213_104608.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.02.14. 09:38 +1
a török is tök jó, de az IZs-ek valóban érezhetóen finomabban járnak. Az a (nem sok) török, ami a kezemben volt, mind jó minőségű, robusztus darab volt, de erővel kellet megtörni - nem pöccintésre nyílt, mint mit egy IZs szokott.

Ezek persze árnylatnyi különbségek. Kinek a pap, kinek a paplan. WildBear23 halhatatlan szavait újrahasznosítva - óriási előnye a töröknek, hogy VAN :D
Jártam úgy vadiúj izzsel, hogy csak a térdemen tudtam megtörni, mint a botot. :-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Orpi Jani írta: 2022.02.13. 16:19 Sziasztok. Egy Keserű Omerta, kicsit átgondolva.
Keresem a Lájk gombot ;) Végre eltűnt (elbújt) az a világítótorony méretű nézőke, meg a cápauszony célgömb.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Orpi Jani írta: 2022.02.13. 16:35 20220213_112845.jpg20220213_112254.jpg20220213_112208.jpg20220213_121522.jpg
Egy kis optikai tuning. Keserű Omerta, kicsit másképp.
És ettől hány zsuuullal lett erősebb? Milyen vastag betonfalat tud ettől átlőni? Ez itt kérem offtopik, jelentem a moderátornak! :mrgreen:

Na jó, látom a hazai nemhalálosban is ;) Nagyon szép, gratula! Végre nem ágaskodik a nézőke... az nekem elfogadhatatlan. Meg járulékosan a cápauszony célgömb is eltűnt.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Orpi Jani írta: 2022.02.13. 16:19 20220213_121116.jpg20220213_113239.jpg20220213_112332.jpg

Sziasztok. Egy Keserű Omerta, kicsit átgondolva.
Szép! Marketinges dumával lehetne az új: Omerta-T "Tactical edition".
Lezárt