Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Andygun írta: 2022.11.27. 00:15 A fénygyűjtős irányzékkal, a célzott pont fölé találnak be a 12mm és 15 mm átmérőjű tömítésgyári (puha) gumigolyók. + Sérülékeny is. Ezért a hagyományosra esett a választás. Most meg, olvasom hogy mégis az lesz. Nem értem. Hogy oldották meg?
Szerintem ezt elbaxták nem kicsit nagyon, az irányzék utáni csőköpeny szakasz engem egy ruhaakasztóra emlékeztet irtózatosam megbontja a formát,.Vesztemre meg is írtam nekik a face oldalukon, na amit kaptam, nyílván az emberek a hibásak akik ezt szavazták meg- burkoltan a fórumtagok- akik soha sem lesznek megkérdezve többet, én meg el sem menjek érte ha nem tetszik.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

:lol:
Timot írta: 2022.11.27. 14:32 Szerintem ezt elbaxták nem kicsit nagyon, az irányzék utáni csőköpeny szakasz engem egy ruhaakasztóra emlékeztet irtózatosam megbontja a formát,.Vesztemre meg is írtam nekik a face oldalukon, na amit kaptam, nyílván az emberek a hibásak akik ezt szavazták meg- burkoltan a fórumtagok- akik soha sem lesznek megkérdezve többet, én meg el sem menjek érte ha nem tetszik.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Reggaeman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.02.15. 08:36

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Reggaeman »

Azóta is csak nézegetem a képet a tesztpéldányról és még mindig nem tetszik. Attól, hogy valami funkcionális eszköz, még lehet harmonikus a formavilága, még egy fegyver esetén is, de ez ronda lett. Az előzetes tanulmányok már egy szép fegyvert mutattak, ami funkciójában is megfelelő volt és illeszkedett a megújult formavilágba. Aztán másként cselekedtek. Ez a csőkialakítás ronda és ráadásul a 3dbX12 helyett csak 1X12+2db11...
VAJON MIRE GONDOLHATOTT A KÖLTŐ? :o
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Reggaeman írta: 2022.11.27. 17:14 Azóta is csak nézegetem a képet a tesztpéldányról és még mindig nem tetszik. Attól, hogy valami funkcionális eszköz, még lehet harmonikus a formavilága, még egy fegyver esetén is, de ez ronda lett. Az előzetes tanulmányok már egy szép fegyvert mutattak, ami funkciójában is megfelelő volt és illeszkedett a megújult formavilágba. Aztán másként cselekedtek. Ez a csőkialakítás ronda és ráadásul a 3dbX12 helyett csak 1X12+2db11...
VAJON MIRE GONDOLHATOTT A KÖLTŐ? :o
Na akkor egy kis történeti áttekintés.

Felvetődött itt az igény a fénygyűjtős irányzékra. Gyorsan beleterveztem, és még éppen sikerült utolérni a gyártót, rákerült a protóra is. Ez még a normál magasságú célgömbben volt.

Bélabá, én, és még 3 itteni fórumtárs teszteltük a protót. Megállapítottuk, hogy a fénygyűjtős irányzék nem kell, sérülékeny is, akinek kell az vegyen Faja féle nyomtatott irányzékot. Meg azt is megállapítottuk, hogy a tömítésgyári 12-es gumikkal felfelé hord. Ezt kompenzáltuk a célgönb magasításával. Sajnos a gyártóhoz csak szóban mentek a kérések, és volt ami elfelejtődött. A célgömb így magasabb lett, de benne maradt a fénygyűjtő.

3x12 mm-ről sose volt szó, nem volt tervezési cél. 2x12-re vagy 1x15-re lett tervezve. Aztán itteni igényre, az utolsó pillanatban még egy kicsit hosszabbra vettük, hogy a 2x12,7 is beleférjen, így készült el a protó. A lőtéren valaki belepróbált a 2x12 fölé egy harmadikat, és alig lógott ki. Ekkor kísérleteztünk kicsit a 3x11 és 12+11+11 változatokkal. Érdekességnek jó, de sose akartuk még tovább nyújtani a dobot 3x12-re.

Sajnos sose lesz olyan, hogy egy használati tárgy mindenkinek megfelelő legyen. És sajnos, annyiféle változatot se lehet gyártani erre a kis piacra, hogy mindenki megtalálja a számára tökéleteset. Ezért persze lehet szarozni a gyártót meg a tervezőt, akár női névvel a gyártó facebook oldalán is. Csak bizonyos mennyiségű szarozás után egyszerűsített ügyintézés keretében mindenki egységesen lesz elküldve melegebb éghajlatra.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Thomaster írta: 2022.11.27. 20:32 Na akkor egy kis történeti áttekintés.

Felvetődött itt az igény a fénygyűjtős irányzékra. Gyorsan beleterveztem, és még éppen sikerült utolérni a gyártót, rákerült a protóra is. Ez még a normál magasságú célgömbben volt.

Bélabá, én, és még 3 itteni fórumtárs teszteltük a protót. Megállapítottuk, hogy a fénygyűjtős irányzék nem kell, sérülékeny is, akinek kell az vegyen Faja féle nyomtatott irányzékot. Meg azt is megállapítottuk, hogy a tömítésgyári 12-es gumikkal felfelé hord. Ezt kompenzáltuk a célgönb magasításával. Sajnos a gyártóhoz csak szóban mentek a kérések, és volt ami elfelejtődött. A célgömb így magasabb lett, de benne maradt a fénygyűjtő.

3x12 mm-ről sose volt szó, nem volt tervezési cél. 2x12-re vagy 1x15-re lett tervezve. Aztán itteni igényre, az utolsó pillanatban még egy kicsit hosszabbra vettük, hogy a 2x12,7 is beleférjen, így készült el a protó. A lőtéren valaki belepróbált a 2x12 fölé egy harmadikat, és alig lógott ki. Ekkor kísérleteztünk kicsit a 3x11 és 12+11+11 változatokkal. Érdekességnek jó, de sose akartuk még tovább nyújtani a dobot 3x12-re.

Sajnos sose lesz olyan, hogy egy használati tárgy mindenkinek megfelelő legyen. És sajnos, annyiféle változatot se lehet gyártani erre a kis piacra, hogy mindenki megtalálja a számára tökéleteset. Ezért persze lehet szarozni a gyártót meg a tervezőt, akár női névvel a gyártó facebook oldalán is. Csak bizonyos mennyiségű szarozás után egyszerűsített ügyintézés keretében mindenki egységesen lesz elküldve melegebb éghajlatra.
Köszi szépen Tamás az összefoglalót! Fejlesztőként amikor egy-egy termékkel kapcsolatban felmerül a kérdés hogy miért lett ilyen, akkor azzal szoktunk viccelődni, hogy "ennek hisztorikus okai vannak". :) Ez is kb. ilyesmi lehet.

Úgy kell nézni, hogy ez egy dupla gumis Keserű Pitbull, amit "kikönyörögtünk" Bélabától. Ő pedig volt olyan jófej, hogy nekiállt elkészíteni, ráadásul az évvégi hajrában, hogy még idén gáz-riasztó lehessen. Azért a sok kritika után/helyett egy-két köszönöjüköt is megérdemel. Szerintem. Tamással egyetemben.
Majd ha elkészül végre, és élőben meg tudjuk fogdosni, kipróbálni a szórását, illetve a dupla gumi "tűzerejét", utána már lehet mi alapján véleményezni.
Egyébként meg ha valakit annyira zavar a kinézete, akkor egy jól felszerelt fegyvermesterrel biztosan tud rajta alakíttatni. Több anyagból mindig lehet elvenni.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.11.27. 21:05 Köszi szépen Tamás az összefoglalót! Fejlesztőként amikor egy-egy termékkel kapcsolatban felmerül a kérdés hogy miért lett ilyen, akkor azzal szoktunk viccelődni, hogy "ennek hisztorikus okai vannak". :) Ez is kb. ilyesmi lehet.

Úgy kell nézni, hogy ez egy dupla gumis Keserű Pitbull, amit "kikönyörögtünk" Bélabától. Ő pedig volt olyan jófej, hogy nekiállt elkészíteni, ráadásul az évvégi hajrában, hogy még idén gáz-riasztó lehessen. Azért a sok kritika után/helyett egy-két köszönöjüköt is megérdemel. Szerintem. Tamással egyetemben.
Majd ha elkészül végre, és élőben meg tudjuk fogdosni, kipróbálni a szórását, illetve a dupla gumi "tűzerejét", utána már lehet mi alapján véleményezni.
Egyébként meg ha valakit annyira zavar a kinézete, akkor egy jól felszerelt fegyvermesterrel biztosan tud rajta alakíttatni. Több anyagból mindig lehet elvenni.
Pontosan!
Köszi Thomasternek az összefoglalót (és a tervezést), én már nagyon várom a Duplabullt. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Thomaster írta: 2022.11.27. 20:32 Na akkor egy kis történeti áttekintés.

Felvetődött itt az igény a fénygyűjtős irányzékra. Gyorsan beleterveztem, és még éppen sikerült utolérni a gyártót, rákerült a protóra is. Ez még a normál magasságú célgömbben volt.

Bélabá, én, és még 3 itteni fórumtárs teszteltük a protót. Megállapítottuk, hogy a fénygyűjtős irányzék nem kell, sérülékeny is, akinek kell az vegyen Faja féle nyomtatott irányzékot. Meg azt is megállapítottuk, hogy a tömítésgyári 12-es gumikkal felfelé hord. Ezt kompenzáltuk a célgönb magasításával. Sajnos a gyártóhoz csak szóban mentek a kérések, és volt ami elfelejtődött. A célgömb így magasabb lett, de benne maradt a fénygyűjtő.

3x12 mm-ről sose volt szó, nem volt tervezési cél. 2x12-re vagy 1x15-re lett tervezve. Aztán itteni igényre, az utolsó pillanatban még egy kicsit hosszabbra vettük, hogy a 2x12,7 is beleférjen, így készült el a protó. A lőtéren valaki belepróbált a 2x12 fölé egy harmadikat, és alig lógott ki. Ekkor kísérleteztünk kicsit a 3x11 és 12+11+11 változatokkal. Érdekességnek jó, de sose akartuk még tovább nyújtani a dobot 3x12-re.

Sajnos sose lesz olyan, hogy egy használati tárgy mindenkinek megfelelő legyen. És sajnos, annyiféle változatot se lehet gyártani erre a kis piacra, hogy mindenki megtalálja a számára tökéleteset. Ezért persze lehet szarozni a gyártót meg a tervezőt, akár női névvel a gyártó facebook oldalán is. Csak bizonyos mennyiségű szarozás után egyszerűsített ügyintézés keretében mindenki egységesen lesz elküldve melegebb éghajlatra.
Adalékként annyit hogy női névvel én írtam mert a nejemnek van fésze nekem nincs, az meg hogy beírtam hogy retrósra sikerült és kár volt változtatni az eredeti formaterven az nem gondolnám hogy szarozás .Engedtessék már meg nekem hogy egy bőven szakmunkás minimálbér nettója felett árult gumis fegyverről véleményt nyilvánítsak az erre a funkcióra is kitalált gyári oldalon. Amúgy meg nem a fénygyűjtős irányzékkal van gond hanem az azt követő ruhafogas formájú bemarással, főként úgy hogy ugyanott van az eredetileg tervezett verzió képe szintén fénygyűjtős irányzékkal csak az ocsmány kimarás nélkül. Az hogy a gyártóhoz egy több tízmilliós bevételt generáló termékhez szóban mennek a paraméterek a megrendelőtől de azok elfelejtődnek az meg elég sajátságos a mai gazdasági helyzetben. Szerintem tudomásul kellene venni hogy egy cég a vevőkből él és nem elküldeni őket melegebb éghajlatra.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

WildBear23 írta: 2022.11.27. 21:12 Pontosan!
Köszi Thomasternek az összefoglalót (és a tervezést), én már nagyon várom a Duplabullt. ;)
Ez is igaz maximálisan, de azért ne felejtsük el hogy a jófejségen kivül a hajrában legyártott fegyverek 50 plusz milliós bevételt generálnak a cégnek ami természetesem jogos hiszen megdolgoznak érte. Azért én is csak megnézem hátha élőben szerethetőbb.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Timot írta: 2022.11.27. 21:30 Ez is igaz maximálisan, de azért ne felejtsük el hogy a jófejségen kivül a hajrában legyártott fegyverek 50 plusz milliós bevételt generálnak a cégnek ami természetesem jogos hiszen megdolgoznak érte. Azért én is csak megnézem hátha élőben szerethetőbb.
Ne viccelj - ezt hobbiból gyártják, meg lett mondva.. ;)

Vitzet félretéve - kézbe kell venni, ellenőrizni - mert az év végi hajrában ki tudja, milyen minőségben gyártották le :roll:

Ha tudja, amit ígér, és valóban működik, akkor jó lesz. A gyártó pedig legalább foglakozik a vevői visszajelzésekkel, és fejleszt valamit.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Thomaster írta: 2022.11.27. 20:32 Na akkor egy kis történeti áttekintés.

Felvetődött itt az igény a fénygyűjtős irányzékra. Gyorsan beleterveztem, és még éppen sikerült utolérni a gyártót, rákerült a protóra is. Ez még a normál magasságú célgömbben volt.

Bélabá, én, és még 3 itteni fórumtárs teszteltük a protót. Megállapítottuk, hogy a fénygyűjtős irányzék nem kell, sérülékeny is, akinek kell az vegyen Faja féle nyomtatott irányzékot. Meg azt is megállapítottuk, hogy a tömítésgyári 12-es gumikkal felfelé hord. Ezt kompenzáltuk a célgönb magasításával. Sajnos a gyártóhoz csak szóban mentek a kérések, és volt ami elfelejtődött. A célgömb így magasabb lett, de benne maradt a fénygyűjtő.

3x12 mm-ről sose volt szó, nem volt tervezési cél. 2x12-re vagy 1x15-re lett tervezve. Aztán itteni igényre, az utolsó pillanatban még egy kicsit hosszabbra vettük, hogy a 2x12,7 is beleférjen, így készült el a protó. A lőtéren valaki belepróbált a 2x12 fölé egy harmadikat, és alig lógott ki. Ekkor kísérleteztünk kicsit a 3x11 és 12+11+11 változatokkal. Érdekességnek jó, de sose akartuk még tovább nyújtani a dobot 3x12-re.

Sajnos sose lesz olyan, hogy egy használati tárgy mindenkinek megfelelő legyen. És sajnos, annyiféle változatot se lehet gyártani erre a kis piacra, hogy mindenki megtalálja a számára tökéleteset. Ezért persze lehet szarozni a gyártót meg a tervezőt, akár női névvel a gyártó facebook oldalán is. Csak bizonyos mennyiségű szarozás után egyszerűsített ügyintézés keretében mindenki egységesen lesz elküldve melegebb éghajlatra.
Összességében szerintem nagyon klassz dolog, hogy a Művekben egy ilyen kívánság/álom-projektre időt, energiát szántak a jelenlegi helyzetben, részemről le a kalappal.
Sapienti sat.
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andygun »

A Keserű Művek Fegyvergyár, október 18-án 20:52 kor tette fel a hírdetést a facebook oldalán, a Triplabullról. Jelentkezni lehet Triplabullra , 100-ig veszünk fel rendelést. A fegyver 5 mm-rel hosszabb lett hogy beleférjen 3db 12mm-es gumilövedék. Csak azok jelentjezzenek, akik át is veszik. Stb. Nem szószerint idéztem, de bárki visszakeresheti.... Innen vettem én is, meg rajtam kívül, sokan mások. Triplabull lesz 3x12 mm puha lövedékkel! :roll:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Andygun írta: 2022.11.28. 00:13 A Keserű Művek Fegyvergyár, október 18-án 20:52 kor tette fel a hírdetést a facebook oldalán, a Triplabullról. Jelentkezni lehet Triplabullra , 100-ig veszünk fel rendelést. A fegyver 5 mm-rel hosszabb lett hogy beleférjen 3db 12mm-es gumilövedék. Csak azok jelentjezzenek, akik át is veszik. Stb. Nem szószerint idéztem, de bárki visszakeresheti.... Innen vettem én is, meg rajtam kívül, sokan mások. Triplabull lesz 3x12 mm puha lövedékkel! :roll:
Lehetséges, akkor én erről nem tudtam. Bélabá azokat a módosításokat, amiket szóban is meg tud beszélni a céencéssel, azokat előfordul hogy úgy intézi. Mondjuk jó lenne ha ezekről legalább utólag tudomást szereznék, hogy amikor legközelebb megint a számítógépen csinálok egy változást, akkor ne egy rég idejétmúlt modellből induljak ki.

A Bonnie például teljesen így készült. Bélabá megbeszélte a cnc-ssel hogy a Pitbullon hol mennyit rövidítsen, meg hogy hogyan legyen PAK-os a dob, és kész. Félfüllel hallottam olyat is, hogy az Onesta 20-M-ben odébb tettek furatokat. Meg a Megamaxban is. Meg még amikről nem is hallottam.
Avatar
Reggaeman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.02.15. 08:36

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Reggaeman »

Thomaster írta: 2022.11.27. 20:32 Na akkor egy kis történeti áttekintés.

Felvetődött itt az igény a fénygyűjtős irányzékra. Gyorsan beleterveztem, és még éppen sikerült utolérni a gyártót, rákerült a protóra is. Ez még a normál magasságú célgömbben volt.

Bélabá, én, és még 3 itteni fórumtárs teszteltük a protót. Megállapítottuk, hogy a fénygyűjtős irányzék nem kell, sérülékeny is, akinek kell az vegyen Faja féle nyomtatott irányzékot. Meg azt is megállapítottuk, hogy a tömítésgyári 12-es gumikkal felfelé hord. Ezt kompenzáltuk a célgönb magasításával. Sajnos a gyártóhoz csak szóban mentek a kérések, és volt ami elfelejtődött. A célgömb így magasabb lett, de benne maradt a fénygyűjtő.

3x12 mm-ről sose volt szó, nem volt tervezési cél. 2x12-re vagy 1x15-re lett tervezve. Aztán itteni igényre, az utolsó pillanatban még egy kicsit hosszabbra vettük, hogy a 2x12,7 is beleférjen, így készült el a protó. A lőtéren valaki belepróbált a 2x12 fölé egy harmadikat, és alig lógott ki. Ekkor kísérleteztünk kicsit a 3x11 és 12+11+11 változatokkal. Érdekességnek jó, de sose akartuk még tovább nyújtani a dobot 3x12-re.

Sajnos sose lesz olyan, hogy egy használati tárgy mindenkinek megfelelő legyen. És sajnos, annyiféle változatot se lehet gyártani erre a kis piacra, hogy mindenki megtalálja a számára tökéleteset. Ezért persze lehet szarozni a gyártót meg a tervezőt, akár női névvel a gyártó facebook oldalán is. Csak bizonyos mennyiségű szarozás után egyszerűsített ügyintézés keretében mindenki egységesen lesz elküldve melegebb éghajlatra.
Köszönöm az áttekintést, cserébe én is leírom az enyémet:
Sosem voltam nagy rajongója a Keserű Művek saját fejlesztésű és gyártású termékeinek, legfőképpen kinézetük okán, illetve az anyagmegmunkálás minősége miatt. Azután jött a nagy áttörés, mikor kézbe kaparintottam egy Pitbull 19M-et és csak tátottam a szám. Azóta lelkes gyűjtőként szinte mindegyik típusát sikerült megvásárolnom, mert szépek, jól kidolgozottak és tartós anyagokból készültek. Hasonló lelkesedéssel várom az új hosszított változatot, engem az, hogy csak kettő 12mm gumival tárazható kevésbé bánt. A fotókon a gyártó FB oldalán a fegyver csövének kialakítása azonban meglepett az eddig bemutatott tervekhez képest, konkrétan az irányzék oldali ív nem egyezik a tok felőli ívvel, az egész cső/irányzék kialakítás látszólag nem passzol a fegyverhez. Ezért írtam, hogy kézben talán más benyomást kelt, természetesen meg fogom vásárolni, legfeljebb, ha nem tetszik, nem a vitrinem legszembetűnőbb részén fogom tartani, hanem egy másik polcra kerül a gyártóval együtt.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Reggaeman írta: 2022.11.28. 08:04 ... A fotókon a gyártó FB oldalán a fegyver csövének kialakítása azonban meglepett az eddig bemutatott tervekhez képest, konkrétan az irányzék oldali ív nem egyezik a tok felőli ívvel, az egész cső/irányzék kialakítás látszólag nem passzol a fegyverhez.
Na igen. Mint írtam, ezt a célgömb emelést a cnc-s csinálta, Bélabá szóbeli kérésére. Minden tiszteletem a cnc-s bácsinak, mert tervezni aztán nem az ő dolga lenne, de lelkesedik a témáért... viszont biztos hogy nem ült hosszasan a gép előtt, próbálgatva az apró vonalakat, íveket, szögeket, hogy megtalálja a lehetőségekhez képest legharmonikusabb formát. Nyilván ideje sincs ilyesmire, meg lehet hogy különösebb érzéke sincs a formatervezéshez. De így az év vége felé közeledve, kapkodva, ez volt a leggyorsabb megoldás. Alapvetően nem rossz, meg egy ilyen magasan kilógó részlet igazán sose fog belesimulni a környezetébe, csak lehetett volna kicsit jobb.
Avatar
Reggaeman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.02.15. 08:36

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Reggaeman »

Thomaster írta: 2022.11.28. 08:22 Na igen. Mint írtam, ezt a célgömb emelést a cnc-s csinálta, Bélabá szóbeli kérésére. Minden tiszteletem a cnc-s bácsinak, mert tervezni aztán nem az ő dolga lenne, de lelkesedik a témáért... viszont biztos hogy nem ült hosszasan a gép előtt, próbálgatva az apró vonalakat, íveket, szögeket, hogy megtalálja a lehetőségekhez képest legharmonikusabb formát. Nyilván ideje sincs ilyesmire, meg lehet hogy különösebb érzéke sincs a formatervezéshez. De így az év vége felé közeledve, kapkodva, ez volt a leggyorsabb megoldás. Alapvetően nem rossz, meg egy ilyen magasan kilógó részlet igazán sose fog belesimulni a környezetébe, csak lehetett volna kicsit jobb.
Thomaster!
Maximális tisztelet a munkádért! Nem is értem miért nem rád bízta ezt a feladatot a főnököd... Ezen rágódhatunk sokáig, de ez van, remélem kézben már nem lesz ennyire feltűnő, vagy megszokja a felhasználó...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2022.11.28. 08:22 Na igen. Mint írtam, ezt a célgömb emelést a cnc-s csinálta, Bélabá szóbeli kérésére. Minden tiszteletem a cnc-s bácsinak, mert tervezni aztán nem az ő dolga lenne, de lelkesedik a témáért... viszont biztos hogy nem ült hosszasan a gép előtt, próbálgatva az apró vonalakat, íveket, szögeket, hogy megtalálja a lehetőségekhez képest legharmonikusabb formát. Nyilván ideje sincs ilyesmire, meg lehet hogy különösebb érzéke sincs a formatervezéshez. De így az év vége felé közeledve, kapkodva, ez volt a leggyorsabb megoldás. Alapvetően nem rossz, meg egy ilyen magasan kilógó részlet igazán sose fog belesimulni a környezetébe, csak lehetett volna kicsit jobb.
Ez az új vas nagyon dögös, igazi Dredd bírós fenevad! Nekem kurvára bejön ez a hosszított forma Gratula, szerencsésebb történelmi fejlődésű országban az ilyen formatervekkel vagyonokat lehet keresni.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

A második verzió (hagyományos) célgömb nem a 15/12,7 milliméterhez volt jó a 12 milliméter tömítésgyárihoz pedig nem? Akkor ez most megfordult?
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andygun »

Timot írta: 2022.11.27. 14:32 Szerintem ezt elbaxták nem kicsit nagyon, az irányzék utáni csőköpeny szakasz engem egy ruhaakasztóra emlékeztet irtózatosam megbontja a formát,.Vesztemre meg is írtam nekik a face oldalukon, na amit kaptam, nyílván az emberek a hibásak akik ezt szavazták meg- burkoltan a fórumtagok- akik soha sem lesznek megkérdezve többet, én meg el sem menjek érte ha nem tetszik.
Engem nem ruhaakasztóra, hanem egy GAVIÁLRA emlékeztet! :lol: :roll: :oops:
Csatolmányok
1283451.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gabor86 írta: 2022.11.28. 13:02 A második verzió (hagyományos) célgömb nem a 15/12,7 milliméterhez volt jó a 12 milliméter tömítésgyárihoz pedig nem? Akkor ez most megfordult?
Annyi biztos, hogy a hivatalos lövedékkel (akárhány x 12 tömítésgyári) felfelé hord, ahhoz kell a magas célgömb, a 12,7-esekkel meg a normál alacsony célgönbbel hordott pontra. A puha 15-ösről olyan emlékem van, mintha azzal is fölfelé hordott volna. Úgyhogy nem a gumi átmérőjén múlik, hanem a keménységén.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Thomaster írta: 2022.11.28. 21:08 Annyi biztos, hogy a hivatalos lövedékkel (akárhány x 12 tömítésgyári) felfelé hord, ahhoz kell a magas célgömb, a 12,7-esekkel meg a normál alacsony célgönbbel hordott pontra. A puha 15-ösről olyan emlékem van, mintha azzal is fölfelé hordott volna. Úgyhogy nem a gumi átmérőjén múlik, hanem a keménységén.
na, majd jövőre a hupli nélküli csövű - az lesz fasza!
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Üdv . A g-shoot matic töltényköteg csövenként 2 db 17,6-os gumira töltve használható ? Belefér a 2 gumi ? Használhatóbb ?
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: torokb »

mlaca írta: 2022.11.28. 23:31 na, majd jövőre a hupli nélküli csövű - az lesz fasza!
Most, hogy már majdnem a kezünkben van a Duplabull, mit ajánl Thomaster a végleges verzióhoz, milyen gumikat használjunk hozzá?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Trailm írta: 2022.12.01. 15:03 Üdv . A g-shoot matic töltényköteg csövenként 2 db 17,6-os gumira töltve használható ? Belefér a 2 gumi ? Használhatóbb ?
Igen, belefér. - És rendeltetésszerűen ki is jön.
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Kis segitseget kerek attol, aki fegyver "javitasban" jartas. Nincs jobb otletem, mint hogy sajat magam javitsam. Osszel vettem egy alu Revenge 21-et, eddig 3 (vagy 4x?) vitem vissza a muvekbe javitani. Eloso hibaja, hogy 2-3 gyors loves utan az elsuto billentyu elakadt, ezt javitottak, most jol mukodik. Viszont javitas utan ujabb hiba lepett fel, az otbol 1, neha 2 elcsettent, csak masodik korben sult el. Bejeloltem a dobon, de nem mindig ugyanannal a pozicional volt a gond, feltetelezem, hogy nem a dob a hibas. Visszavittem, azt mondtak kiprobaltak, jo. Par hettel kesobb kivittem kiprobalni, ugyanugy fenallt a gond, tobb korbol egyszer sem sikerult mind az otot elsutni. Legutoljara 2-3 hete ?mar pontosan nem emlekszem) vittem be javitasra, megint ugy kaptam vissza hogy kiprobaltak, mukodik. Tegnap este sikerult kijutnom loterre, gondoltam kiprobalom ezt is, hogy nyugodt legyek. 2 kort lottem, egyszer 5bol3, nasodszor 5bol2 sult el (ez 50%!!), kvazi roszabb mint eddig barmikor. Masodszor korbeforgatva (masodik rautesre) mindegyik elsult. Nem a patronnal volt gond (piros ruagot hasznalok, ami elvileg a legjobb). Oda jutottam, hogy ertelmetlen ujbol bevinnem a muvekbe, mert csak egymas idejet raboljuk. Mi lehet a gond? Az utoszeg nem ut ra eleg nagyot? Hogyan tudom ezt allitani? Vagy mit csinaljak? Kezd nagyon elegem lenni ebbol.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mzoli írta: 2022.12.10. 12:38 Kis segitseget kerek attol, aki fegyver "javitasban" jartas. Nincs jobb otletem, mint hogy sajat magam javitsam. Osszel vettem egy alu Revenge 21-et, eddig 3 (vagy 4x?) vitem vissza a muvekbe javitani. Eloso hibaja, hogy 2-3 gyors loves utan az elsuto billentyu elakadt, ezt javitottak, most jol mukodik. Viszont javitas utan ujabb hiba lepett fel, az otbol 1, neha 2 elcsettent, csak masodik korben sult el. Bejeloltem a dobon, de nem mindig ugyanannal a pozicional volt a gond, feltetelezem, hogy nem a dob a hibas. Visszavittem, azt mondtak kiprobaltak, jo. Par hettel kesobb kivittem kiprobalni, ugyanugy fenallt a gond, tobb korbol egyszer sem sikerult mind az otot elsutni. Legutoljara 2-3 hete ?mar pontosan nem emlekszem) vittem be javitasra, megint ugy kaptam vissza hogy kiprobaltak, mukodik. Tegnap este sikerult kijutnom loterre, gondoltam kiprobalom ezt is, hogy nyugodt legyek. 2 kort lottem, egyszer 5bol3, nasodszor 5bol2 sult el (ez 50%!!), kvazi roszabb mint eddig barmikor. Masodszor korbeforgatva (masodik rautesre) mindegyik elsult. Nem a patronnal volt gond (piros ruagot hasznalok, ami elvileg a legjobb). Oda jutottam, hogy ertelmetlen ujbol bevinnem a muvekbe, mert csak egymas idejet raboljuk. Mi lehet a gond? Az utoszeg nem ut ra eleg nagyot? Hogyan tudom ezt allitani? Vagy mit csinaljak? Kezd nagyon elegem lenni ebbol.
Én azt javasolnám, hogy vidd el egy fegyvermesterhez, aki talán tud vele valamit kezdeni. Ha otthon nekiállsz, akkor zacskóban fogod ugyanoda vinni jó eséllyel, hiányzó kis alkatrészekkel. Sajnos nem egyszer hallottam, hogy állásában is kigyengülnek a rugók a típusnál, aztán jön a csettegés.
Amúgy vagy a dobot kell alátétezni, hogy közelebb kerüljön a tűzfalhoz, vagy a kakasrugót kell erősíteni. Szerintem. De vannak itt mások, akik sokkal jobban ismerik a típust.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2022.12.10. 12:42 Én azt javasolnám, hogy vidd el egy fegyvermesterhez, aki talán tud vele valamit kezdeni. Ha otthon nekiállsz, akkor zacskóban fogod ugyanoda vinni jó eséllyel, hiányzó kis alkatrészekkel. Sajnos nem egyszer hallottam, hogy állásában is kigyengülnek a rugók a típusnál, aztán jön a csettegés.
Amúgy vagy a dobot kell alátétezni, hogy közelebb kerüljön a tűzfalhoz, vagy a kakasrugót kell erősíteni. Szerintem. De vannak itt mások, akik sokkal jobban ismerik a típust.
Vagy az ütőszeg, ütőszeg rugó környékén van valami gond. Vagy timeingos. Vagy szorul a kakas. Bármi lehet. Vagy újabb kör a művekbe, vagy fegyvermester, de az nem lesz olcsó.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! Keserű Godfather-19M TACTICAL gumilövedékes puska

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... kes-puska/

és

http://www.fegyvervideo.hu/keseru-godfa ... kes-puska/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2022.12.16. 07:17
ÚJ VIDEÓ! Keserű Godfather-19M TACTICAL gumilövedékes puska

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... kes-puska/

és

http://www.fegyvervideo.hu/keseru-godfa ... kes-puska/



Kép
2:16-nál az a túlfűtött sóhaj.
:-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2022.12.16. 07:50 2:16-nál az a túlfűtött sóhaj.
:-)
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mzoli írta: 2022.12.10. 12:38 Kis segitseget kerek attol, aki fegyver "javitasban" jartas. Nincs jobb otletem, mint hogy sajat magam javitsam. Osszel vettem egy alu Revenge 21-et, eddig 3 (vagy 4x?) vitem vissza a muvekbe javitani. Eloso hibaja, hogy 2-3 gyors loves utan az elsuto billentyu elakadt, ezt javitottak, most jol mukodik. Viszont javitas utan ujabb hiba lepett fel, az otbol 1, neha 2 elcsettent, csak masodik korben sult el. Bejeloltem a dobon, de nem mindig ugyanannal a pozicional volt a gond, feltetelezem, hogy nem a dob a hibas. Visszavittem, azt mondtak kiprobaltak, jo. Par hettel kesobb kivittem kiprobalni, ugyanugy fenallt a gond, tobb korbol egyszer sem sikerult mind az otot elsutni. Legutoljara 2-3 hete ?mar pontosan nem emlekszem) vittem be javitasra, megint ugy kaptam vissza hogy kiprobaltak, mukodik. Tegnap este sikerult kijutnom loterre, gondoltam kiprobalom ezt is, hogy nyugodt legyek. 2 kort lottem, egyszer 5bol3, nasodszor 5bol2 sult el (ez 50%!!), kvazi roszabb mint eddig barmikor. Masodszor korbeforgatva (masodik rautesre) mindegyik elsult. Nem a patronnal volt gond (piros ruagot hasznalok, ami elvileg a legjobb). Oda jutottam, hogy ertelmetlen ujbol bevinnem a muvekbe, mert csak egymas idejet raboljuk. Mi lehet a gond? Az utoszeg nem ut ra eleg nagyot? Hogyan tudom ezt allitani? Vagy mit csinaljak? Kezd nagyon elegem lenni ebbol.
Én anno megspóroltam ezeket a visszavivős köröket és eladtam a Revenge 14-et úgy ahogy volt, hibásan. (A vevő is tudott róla)
Mások meg több százat lőnek vele és dicsérik. Ilyen is van.
Nem volt szerencséd az adott példánnyal. A döntés a tiéd.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

gvass1 írta: 2022.12.16. 07:17
ÚJ VIDEÓ! Keserű Godfather-19M TACTICAL gumilövedékes puska

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... kes-puska/

és

http://www.fegyvervideo.hu/keseru-godfa ... kes-puska/
Ahogy nézem ez csak extraktoros, nem ejektroros (azaz csak kitolja a “hüvelyt”, nem dobja ki). Mondjuk ez lehet így még jobb, mert nem kell keresgélni utána a betétcsövet a földön. (Bár kis gyakorlással pont az ember tenyerébe dobja az ejektor a hüvelyt, korongozásnál se szeretjük ha repül mindenfelé).

Egyébként kifejezetten pofás ez a taktikai fekete ágyazás.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Sparrow írta: 2022.12.16. 09:19 Ahogy nézem ez csak extraktoros, nem ejektroros…
Amúgy alapvetően az ejektor valójában egy olyan extraktor, ahol a rugót meg lehet akasztani, ami csak akkor tud majd kirugózni, ha már teljesen le van nyitva a cső, de akkor viszont hirtelen (ha nincs megakasztva, akkor ahogy nyitjuk le a csövet, abban az ütemben tágul is a rugó). Tehát az ejektor az extraktorként működik, ha nem akad meg a rugó. Na ez a megakasztás lehet mechanikus, azaz amikor elsütjük az adott töltényűrt, a kakasrugó a baszkülbül egy rúd segítségével benyomja a töltényűr oldalán a megakasztő pöcköt (tehát ha csak egyet lőttem, csak azt az egy hüvelyt dobja ki, a másikat csak kitolja), illetve lehet a mechanizmus a felszabaduló gázok által is vezérelve (pl Benelli 828). Ez utóbbi esetben ha a töltény nem sül el, nem is dobja ki. Az előbbi esetben meg igazából mindig működik a ejektor, ha elcsettintjük a fegyvert. És hogy ON is legyek, az ejektor mechanizmusát előszeretettel eltávolították az tömködős gumis puskáknál. A betétcsöves esetben elvileg lenne értelme meghagyni, ha az éles eredeti is olyan volt (bár a legtöbb vadász sörétes eleve csak extraktoros, inkább a drágább vadász kategória az ejektoros, no meg a sport korongozó fegyverek.)

Hasonló érdekes dolog a sorrendváltó mechanizmus is. Az egybillentyűs bock vadászpuskáknál általában ha elsütjük az egyik töltényűrt és meghúzzuk megint az elsütőbillentyűt, akkor elsüti a második töltényűrt is. És ezt azzal érjük el, hogy mi magunk mozgatjuk ezt a “váltó” szerkezetet az ujjunkal (illetve az elsütőbillentyűvel). Drágább sport fegyvereken a sütés finomsága miatt ez viszont gyakran nem általunk van vezérelve, hanem a visszarugás ereje által. Azaz ha az első töltény nem sült el, nincs visszarugás, hiába húzgáljuk a billentyűt, a második töltényre sose fog rácsapni az ütőszeg (meg kell ilyenkor mozgatni a biztosítót, vagy rá kell ütni a tusatalpra… értelem szerűen ez utóbbi inkább csak fesztelenítéskor javasolt :-) ) Sportfegyver esetében ez így is van jól, hiszen ha csettes a lőszer, nem duplázunk a korongra, vagy hiba vagy új korong, de mindenképp bírói megszakítás történik. Vadász fegyver esetében viszont pont az a jó, ha a csettes első lőszer után legalább a másodikat utána lehet küldeni a fácánnak. És hogy megint ON legyek, csak ilyet érdemes gumissá alakítani, mert egyébként nem valószínű hogy a riasztó patron ad akkora impulzust ami egy sportfegyveren váltana a két töltényűr között…. bár kicsi a valószínűsége hogy a 2000-3000-4000 eurós sportfegyverek kerülnének gumis átalakításra :-D
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gmate »

Tudom, ízlések és pofonok, meg fingreszelni sem akarok, de nekem ez a cső-“célgömb” kialakítás abszolút nem jön be. Valahogy nem áll össze.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: brh562 »

WildBear23 írta: 2022.12.16. 06:42 Szerintem is. Elegáns az íve.
A fénygyűjtős szálat ki lehet cserélni 1,5mm átmérőjű tríciumos csőre.
20221214_201000.jpg
hol kapok már ijet?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2022.12.16. 11:04 hol kapok már ijet?
A Művekben most veszik át akik előjegyeztek rá, de gondolom lesznek majd plusz darabok.
Illetve jövőre tervezik a gyártását múzeális kártyával, akadálymentes csővel.
(De arra nem lehet viselési engedélyt kérni.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Reggaeman írta: 2022.12.15. 17:58 A Fegyverellátóban lehet venni. Nem vót occó, de szíp...
köszi!
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.12.16. 11:08 A Művekben most veszik át akik előjegyeztek rá, de gondolom lesznek majd plusz darabok.
Illetve jövőre tervezik a gyártását múzeális kártyával, akadálymentes csővel.
(De arra nem lehet viselési engedélyt kérni.)
Igen, többet gyártottak, jövő héten lesz még belőle pár "szabad" példány.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

AndyA írta: 2022.12.16. 12:20 Igen, többet gyártottak, jövő héten lesz még belőle pár "szabad" példány.
Most írta be Bélabá a facebookra, hogy van pár szabad példány a lemondásokból.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT AZ ÖNVÉDELMI BOLT ASIA CENTER üzletünkbe!

A 12-lövetű 15 mm GUMI/9 mm PAK PUMP-ACTION lakásvédelmi muzeális puska, 80-100 joule, acél, alu, faágyazású és TAKTIKAI KIVITELben is, betolható válltámasszal!: ATLAS ZALÁN!
259.900- Ft
MKH benne van

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****



Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sama »

TotoHU írta: 2022.12.16. 09:07 Én anno megspóroltam ezeket a visszavivős köröket és eladtam a Revenge 14-et úgy ahogy volt, hibásan. (A vevő is tudott róla)
Mások meg több százat lőnek vele és dicsérik. Ilyen is van.
Nem volt szerencséd az adott példánnyal. A döntés a tiéd.
Akkor amikor hozzám került szakszervíz megjavította .Azóta is hibátlanul működik.
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

sama írta: 2022.12.16. 17:07 Akkor amikor hozzám került szakszervíz megjavította .Azóta is hibátlanul működik.
Megkérdezhetem, hogy hol javították? Ha nem publikus, akár privátban is.
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: brh562 »

WildBear23 írta: 2022.12.16. 11:08 A Művekben most veszik át akik előjegyeztek rá, de gondolom lesznek majd plusz darabok.
Illetve jövőre tervezik a gyártását múzeális kártyával, akadálymentes csővel.
(De arra nem lehet viselési engedélyt kérni.)
jajj én a triciumos csovet keresem :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2022.12.16. 20:47 jajj én a triciumos csovet keresem :)
Én anno a fasttech.com -ról rendeltem, de az aliexpressen is van sok eladónál:
Screenshot_20221216-211336_AliExpress.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sama »

Pitbull írta: 2022.12.16. 19:34 Megkérdezhetem, hogy hol javították? Ha nem publikus, akár privátban is.
A K. művekbe küldtem fel a helyi vadászboltossal.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Bravo az alkotoknak!
újak-7-01.jpeg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Coop írta: 2022.12.17. 21:59 Bravo az alkotoknak!

újak-7-01.jpeg
Ez nagyon odaverősen dögös cucc!!
Weaver sín a cső alá praktikus lenne, a muzeálisra úgyis mindenki lámpát tesz majd. (Bár vidéken leszarják és hordják engedély nélkül úgyis)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2022.12.17. 22:54 Ez nagyon odaverősen dögös cucc!!
Weaver sín a cső alá praktikus lenne, a muzeálisra úgyis mindenki lámpát tesz majd. (Bár vidéken leszarják és hordják engedély nélkül úgyis)
Hiszen vidéken mindenki Jesse James, a főváros meg csupa Terézanya.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2022.12.17. 23:40 Hiszen vidéken mindenki Jesse James, a főváros meg csupa Terézanya.
OFF
Még a korai, csak muzeális Onesta időszakból származott a mondás, ami a halálboltosok ilyen jellegű tapasztalatán alapult.
Kiindulva abból hogy az utcai igazoltatás és ruházat átvizsgálás elég ritka jelenség vidéken, a lebukás kockázata is kevesebb, simán elképzelhetőnek tartom hogy ez még ma is így van.
ON
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Biztos mótvá', de most kérdezték tőlem, és elbizonytalanodtam.

Idei gáz-gumis, ami jövőre is megmarad annak: jövő évi eladás után az új tulajdonos is kérhet rá önvédelmi viselési engedélyt?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.12.19. 18:48 Biztos mótvá', de most kérdezték tőlem, és elbizonytalanodtam.

Idei gáz-gumis, ami jövőre is megmarad annak: jövő évi eladás után az új tulajdonos is kérhet rá önvédelmi viselési engedélyt?
IGEN :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Mzoli írta: 2022.12.10. 12:38 Kis segitseget kerek attol, aki fegyver "javitasban" jartas. Nincs jobb otletem, mint hogy sajat magam javitsam. Osszel vettem egy alu Revenge 21-et, eddig 3 (vagy 4x?) vitem vissza a muvekbe javitani. Eloso hibaja, hogy 2-3 gyors loves utan az elsuto billentyu elakadt, ezt javitottak, most jol mukodik. Viszont javitas utan ujabb hiba lepett fel, az otbol 1, neha 2 elcsettent, csak masodik korben sult el. Bejeloltem a dobon, de nem mindig ugyanannal a pozicional volt a gond, feltetelezem, hogy nem a dob a hibas. Visszavittem, azt mondtak kiprobaltak, jo. Par hettel kesobb kivittem kiprobalni, ugyanugy fenallt a gond, tobb korbol egyszer sem sikerult mind az otot elsutni. Legutoljara 2-3 hete ?mar pontosan nem emlekszem) vittem be javitasra, megint ugy kaptam vissza hogy kiprobaltak, mukodik. Tegnap este sikerult kijutnom loterre, gondoltam kiprobalom ezt is, hogy nyugodt legyek. 2 kort lottem, egyszer 5bol3, nasodszor 5bol2 sult el (ez 50%!!), kvazi roszabb mint eddig barmikor. Masodszor korbeforgatva (masodik rautesre) mindegyik elsult. Nem a patronnal volt gond (piros ruagot hasznalok, ami elvileg a legjobb). Oda jutottam, hogy ertelmetlen ujbol bevinnem a muvekbe, mert csak egymas idejet raboljuk. Mi lehet a gond? Az utoszeg nem ut ra eleg nagyot? Hogyan tudom ezt allitani? Vagy mit csinaljak? Kezd nagyon elegem lenni ebbol.
UPDATE: köszönöm a 2 fórumtársnak, akik az üzenetre reagálva privátban megkerestek és proaktívan próbáltak segíteni (név nélkül, mivel priviben írtak). Mindegy is, a lényeg, hogy egyikük összekötött egy harmadikkal, aki azonnal reagált és nagyon gyorsan, még aznap orvosolta a problémát. Köszi szépen! Ma volt lehetőségem kipróbálni, szépen működik. Az alábbi javításokat/módosításokat végezte el:
- Kakasrugo kapott +2 alátétet (talán kicsit gyenge volt)
- Dob kapott egy hézagoló korongot, közelebb került a tűzfalhoz a töltény
- Ütőszegházat átnezte, tiszta volt de az ütőszegrugó elég hegyes, ahogy elcsipték nem volt eldolgozva, kicsit levett a rugobol (szerinte tul erős volt)
- Sorjas volt az ütőszeg vége, ahol ráüt a kakas (volt egy letörés rajta), azt kellett még eldolgozni szépen, mert sorjas volt, ez is okozhat csettet (amúgy ez volt a másik fórumtárs javaslata is privátban)

Hogy melyik volt a ludas a fentiek közül, fene tudja, bármelyik okozhatta. Elméletben ezek nem nagy dolgok, csak odafigyelést igényelnek. Ha legközelebb ilyen előfordul, tudni fogom. Aki látott már ilyent (kvázi naponta több tízet/százat rak össze) annak ez triviális. Miért küldtek haza mindhárom alkalommal, hogy semmi baja a fegyvernek? Nem szórakozásból sétáltam be többször. Kicsit számolgattam, 40 és 60 ezer forint között mozog ez a történet számomra (idő, töltények, lőtér díjak, ésatöbbi). Ha nagyon konzervatívan számolom megáll 40ezerben, ha hozzáadom a parkolást, benzint és nem minimálbérrel számolom az időmet, akkor akár 55-60. Ha nem Budapesten laknék, akkor ez sokkal magasabb lenne.

Kérdés amit feltettem magamnak: vennék még KM fegyvert? Igen, de csak akkor ha olyan termékük van amire tényleg szükségem van és más gyártó nem kínálja. Mivel eléggé speciális jogszabályi környezetben létezünk, a KM pedig erre készíti termékeit, így nagy valószínüséggel fogok még venni. Kedvelem a KM sok termékét, illetve hiszek is abban hogy a helyi vállalatokat támogatni kell, de arra kérem a tisztelt urakat, tiszteljék meg vásárlóikat azzal, hogy selejt ne kerüljön ki a kezük közül. Mi megtiszteljük őket azzal, hogy tőlük vásárolunk.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mzoli írta: 2022.12.19. 19:50
Kérdés amit feltettem magamnak: vennék még KM fegyvert? Igen, de csak akkor ha olyan termékük van amire tényleg szükségem van és más gyártó nem kínálja. Mivel eléggé speciális jogszabályi környezetben létezünk, a KM pedig erre készíti termékeit, így nagy valószínüséggel fogok még venni. Kedvelem a KM sok termékét, illetve hiszek is abban hogy a helyi vállalatokat támogatni kell, de arra kérem a tisztelt urakat, tiszteljék meg vásárlóikat azzal, hogy selejt ne kerüljön ki a kezük közül. Mi megtiszteljük őket azzal, hogy tőlük vásárolunk.
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Mai Duplabull teszt : 2×12.7 razor kemény gumi Geco patron 4 m távolságból . A képen 2 dobnyi lövés van. Tehát 24 gumi nyoma. Ez egy nagyon eltalált revolver lett. A lőlap közepére a 10 esre lőttem
Csatolmányok
20221223_143403.jpg
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andygun »

sama írta: 2022.12.23. 18:01 Mai Duplabull teszt : 2×12.7 razor kemény gumi Geco patron 4 m távolságból . A képen 2 dobnyi lövés van. Tehát 24 gumi nyoma. Ez egy nagyon eltalált revolver lett. A lőlap közepére a 10 esre lőttem
Nagy gratula! Ez a önvédelmi boltokban kapható gumibogyó? Hogy töltötted meg? A gyári töltő jó hozzá?
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Andygun írta: 2022.12.23. 19:25 Nagy gratula! Ez a önvédelmi boltokban kapható gumibogyó? Hogy töltötted meg? A gyári töltő jó hozzá?
Itt a fórumon vettem 500db os csomagban. Speckós töltővel töltöttem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sama írta: 2022.12.23. 18:01 Mai Duplabull teszt : 2×12.7 razor kemény gumi Geco patron 4 m távolságból . A képen 2 dobnyi lövés van. Tehát 24 gumi nyoma. Ez egy nagyon eltalált revolver lett. A lőlap közepére a 10 esre lőttem
Gratulálok!
(A gyártó is ajánlja hozzá a 12,7-es gumit, úgyhogy NEM tuning!)

Lövésenként két darab 12,7-es gumi, egyenként 90-100 Joule energiával eléggé elveszi a támadó támadókedvét. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

WildBear23 írta: 2022.12.23. 22:31 Gratulálok!
(A gyártó is ajánlja hozzá a 12,7-es gumit, úgyhogy NEM tuning!)

Lövésenként két darab 12,7-es gumi, egyenként 90-100 Joule energiával eléggé elveszi a támadó támadókedvét. ;)
Ami még érdekes illetve kellemes meglepetés hogy ezen a távon a dupla gumik szinte összeszakadva csapódtak a lőlapba.
tidohado
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.12.29. 13:09

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: tidohado »

Kérhetek egy képet a Razor dobozáról? Mert amiket eddig találtam, az mint fémporral kevert gumi volt… illetve amit a Keserű ad hozzá töltőt jó hozzá?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

tidohado írta: 2022.12.24. 03:02 … illetve amit a Keserű ad hozzá töltőt jó hozzá?
Nem jó, ahogy a 15-ös gumihoz se jó, ami pedig szintén olyan méret, amihez eredetileg tervezve volt a hosszabb dob.

Legalább kétszer küldtem el a jó töltő rajzát és modelljét.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tidohado írta: 2022.12.24. 03:02 Kérhetek egy képet a Razor dobozáról? Mert amiket eddig találtam, az mint fémporral kevert gumi volt… illetve amit a Keserű ad hozzá töltőt jó hozzá?
Screenshot_20221224-090113_Chrome.jpg
Innen rendeltük:

https://kolba.pl/en/product/27498,kule- ... dr50-hdp50

500 db kb 30 EUR, 25 Forintra jön ki darabja.

(Ez nem fémporos.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Rusty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.12.24. 12:30

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Rusty »

" Item Symbol Product Price Quantity Value
1 337-041 Kule gumowe RazorGun 50 kal. .50 / 500 szt. do Umarex HDR50 HDP50 129,00 zł 1 129,00 zł
2 Koszt dostawy 62,00 zł 1 62,00 zł


Razem: 191,00 zł "
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

sama írta: 2022.12.23. 18:01 Mai Duplabull teszt : 2×12.7 razor kemény gumi Geco patron 4 m távolságból . A képen 2 dobnyi lövés van. Tehát 24 gumi nyoma. Ez egy nagyon eltalált revolver lett. A lőlap közepére a 10 esre lőttem
Tökéletes szóráskép! Jó kedvcsináló a Duplabullhoz. Eddig is tetszett, (mert formára olyan mint a .410-es revolverek) így meg mégjobban.
Öröm látni hogy a fórumos ötletek sorban "életre kelnek" :D
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Boldor »

TotoHU írta: 2022.12.18. 08:12 OFF
Még a korai, csak muzeális Onesta időszakból származott a mondás, ami a halálboltosok ilyen jellegű tapasztalatán alapult.
Kiindulva abból hogy az utcai igazoltatás és ruházat átvizsgálás elég ritka jelenség vidéken, a lebukás kockázata is kevesebb, simán elképzelhetőnek tartom hogy ez még ma is így van.
ON
Tisztelettel kérdezném, hogy te amúgy láttál már ilyet??
70537f8897e751464300fb8055a27950.jpg
70537f8897e751464300fb8055a27950.jpg (7.47 KiB) Megtekintve 24723 alkalommal
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Boldor írta: 2022.12.28. 21:34 Tisztelettel kérdezném, hogy te amúgy láttál már ilyet??
70537f8897e751464300fb8055a27950.jpg
Mire gondolsz? Ruházat átvizsgálást, életet Budapesten kívül, vagy engedély nélkül hordott Onestát? 8-)
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Boldor »

TotoHU írta: 2022.12.28. 21:56 Mire gondolsz? Ruházat átvizsgálást, életet Budapesten kívül, vagy engedély nélkül hordott Onestát? 8-)
Az életet a fővároson kívül.
Mert úgy tűnik, hogy számodra Budapest van és a "vidék"!
Nem kötekedni akarok, csak nem értem.
A fővárosban kizárólag legális eszközökkel rohangálnak, "vidéken" meg bármit lehet!?
Meg aztán vidéknek számít Rápolt, is a maga kb. 50 lakosával, meg pl. Debrecen is a 220ezrével.................onnan:)
Csak úgy kérdezem.?
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Boldor írta: 2022.12.28. 22:31 Az életet a fővároson kívül.
Mert úgy tűnik, hogy számodra Budapest van és a "vidék"!
Nem kötekedni akarok, csak nem értem.
A fővárosban kizárólag legális eszközökkel rohangálnak, "vidéken" meg bármit lehet!?
Meg aztán vidéknek számít Rápolt, is a maga kb. 50 lakosával, meg pl. Debrecen is a 220ezrével.................onnan:)
Csak úgy kérdezem.?
Nyehehe! 8 ezer fős településén lakom a határ mellett. :lol:
Ámbár eredetileg pesti k.csög vagyok, szóval mindkét milliőt ismerem.
De megint nem a lényegre koncentráltál, hanem besértődtél a büdöspesti kontra vidéki ellentéten.

Azt írtam, hogy:
"Még a korai, csak muzeális Onesta időszakból származott a mondás, ami a halálboltosok ilyen jellegű tapasztalatán alapult.
Kiindulva abból hogy az utcai igazoltatás és ruházat átvizsgálás elég ritka jelenség vidéken, a lebukás kockázata is kevesebb, simán elképzelhetőnek tartom hogy ez még ma is így van."

Egyébként jómagam 20+ éve, az illegalitás évei alatt még falusi suttyó tiniként simán hordtam engedély nélkül a gázriasztót.
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Boldor »

"De megint nem a lényegre koncentráltál, hanem besértődtél a büdöspesti kontra vidéki ellentéten."

Ha te mondod?!
Boldog új évet!
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
BAXI1
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.12.30. 07:59

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: BAXI1 »

...szeretném megkérdezni , hogy a homokszórt ozsdamentes pitbullomat, ha felfényesítem és picit legömbölyítem a sarkait,🤫 az átalakításnak számít-e?
Bukhatom-e a kártyáját a következő vizsgakor?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

BAXI1 írta: 2023.01.01. 03:44 ...szeretném megkérdezni , hogy a homokszórt ozsdamentes pitbullomat, ha felfényesítem és picit legömbölyítem a sarkait,🤫 az átalakításnak számít-e?
Bukhatom-e a kártyáját a következő vizsgakor?
mindenképp! hozzá ne érj!!!!4! :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

BAXI1 írta: 2023.01.01. 03:44 ...szeretném megkérdezni , hogy a homokszórt ozsdamentes pitbullomat, ha felfényesítem és picit legömbölyítem a sarkait,🤫 az átalakításnak számít-e?
Bukhatom-e a kártyáját a következő vizsgakor?
Nem.
Az azonosító jelzésekre ügyelj, hogy megmaradjanak!
A sárgán valaki végigpolírozott egy homoksźort rozsdamentes Pitbullt, és kellemes, matt felületű lett.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: numizmata »

BAXI1 írta: 2023.01.01. 03:44 ...szeretném megkérdezni , hogy a homokszórt ozsdamentes pitbullomat, ha felfényesítem és picit legömbölyítem a sarkait,🤫 az átalakításnak számít-e?
Bukhatom-e a kártyáját a következő vizsgakor?
Ha igy lenne, bajban lennek.
98998453-8BA0-4438-A755-B71F018A56F2.jpeg
Aut inveniam viam, aut faciam!
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Mzoli írta: 2022.12.19. 19:50 UPDATE: köszönöm a 2 fórumtársnak, akik az üzenetre reagálva privátban megkerestek és proaktívan próbáltak segíteni (név nélkül, mivel priviben írtak). Mindegy is, a lényeg, hogy egyikük összekötött egy harmadikkal, aki azonnal reagált és nagyon gyorsan, még aznap orvosolta a problémát. Köszi szépen! Ma volt lehetőségem kipróbálni, szépen működik. Az alábbi javításokat/módosításokat végezte el:
- Kakasrugo kapott +2 alátétet (talán kicsit gyenge volt)
- Dob kapott egy hézagoló korongot, közelebb került a tűzfalhoz a töltény
- Ütőszegházat átnezte, tiszta volt de az ütőszegrugó elég hegyes, ahogy elcsipték nem volt eldolgozva, kicsit levett a rugobol (szerinte tul erős volt)
- Sorjas volt az ütőszeg vége, ahol ráüt a kakas (volt egy letörés rajta), azt kellett még eldolgozni szépen, mert sorjas volt, ez is okozhat csettet (amúgy ez volt a másik fórumtárs javaslata is privátban)
Sziasztok, második ember keres meg privátban, hogy ugyanaz a problémája mint nekem volt (egyik egy pitbul, másik egy revenge21). Keresik ki az aki segíteni tud nekik a javításban. Sajnos az illető aki nekem segített, nem tudja vállalni, sok egyéb feladata van. Így én ebben a történetben nem tudok többet hozzátenni.

Amennyiben az illető/illetők akinek nem működik, felfedi magát és kiposztolja a forumra akkor esetleg valaki reagálni tud és segítenek egymásnak, kb ennyit tudok tenni, hogy ide megírom.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mzoli írta: 2023.01.09. 11:26 Sziasztok, második ember keres meg privátban, hogy ugyanaz a problémája mint nekem volt (egyik egy pitbul, másik egy revenge21). Keresik ki az aki segíteni tud nekik a javításban. Sajnos az illető aki nekem segített, nem tudja vállalni, sok egyéb feladata van. Így én ebben a történetben nem tudok többet hozzátenni.

Amennyiben az illető/illetők akinek nem működik, felfedi magát és kiposztolja a forumra akkor esetleg valaki reagálni tud és segítenek egymásnak, kb ennyit tudok tenni, hogy ide megírom.
Talán a GYÁRTÓNAK kellene javítani!!
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

sodoma írta: 2023.01.09. 11:46 Talán a GYÁRTÓNAK kellene javítani!!
Én is a gyártónál kezdtem, negyedszerre már értelmetlen lett volna ugyanoda visszavinni. Megértem ha valaki nem akar fölösleges köröket futni, időt, pénzt pazarolni értelmetlenül. A gyártói garancia a vicc kategória (sajnos).
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2023.01.09. 11:46 Talán a GYÁRTÓNAK kellene javítani!!
Noch dazu gyártás után tesztelni és csak 100%-ban megbízhatóan működő példányokat az üzletek polcaira engedni?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2023.01.09. 12:54 Noch dazu gyártás után tesztelni és csak 100%-ban megbízhatóan működő példányokat az üzletek polcaira engedni?
MINDEN egyes Keserű fegyverrel ellőnek egy teljes dobnyi riasztót. A boltba csak akkor kerül ki, ha ezt hiba nélkül elsütötte. Mégis mennyit kéne tesztelni egy új fegyvert? 50 lövés? 100?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2023.01.09. 14:16 MINDEN egyes Keserű fegyverrel ellőnek egy teljes dobnyi riasztót. A boltba csak akkor kerül ki, ha ezt hiba nélkül elsütötte. Mégis mennyit kéne tesztelni egy új fegyvert? 50 lövés? 100?
Javíts ki ha tévedek, te ismered a folyamatokat, de egyrészt az összeszereléssel, másrészt a rugókkal vannak komoly problémák ha jól tudom. Lehet ebben az irányban lenne érdemes fejlődni, mert amúgy még mindig azt mondom, hogy az ötletek és a tervek nagyon jók.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2023.01.09. 14:16 MINDEN egyes Keserű fegyverrel ellőnek egy teljes dobnyi riasztót. A boltba csak akkor kerül ki, ha ezt hiba nélkül elsütötte. Mégis mennyit kéne tesztelni egy új fegyvert? 50 lövés? 100?
Kettő 0 km-s példánnyal lőttem amik már gyári állapotukban SEM működtek jól. Azzal bizony nem lőttek, se a gyárban se az MKH-nál - vagy ha igen, akkor az "Á, ezeknek jó lesz ez így is!" felkiáltással lesz@rták az egészet.
De nem fogjuk meggyőzni egymást, én abban vagyok biztos amit saját magam tapasztaltam, te meg abban amit te magad, és ebben akkor meg is egyeztünk. Máshogy látjuk ugyan azt a valóságot, értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Thomaster írta: 2023.01.09. 14:16 MINDEN egyes Keserű fegyverrel ellőnek egy teljes dobnyi riasztót. A boltba csak akkor kerül ki, ha ezt hiba nélkül elsütötte. Mégis mennyit kéne tesztelni egy új fegyvert? 50 lövés? 100?
Innentől már engem is érdekel kicsit. A "hibátlanul elsütötte" az azt jelenti hogy 100%-ban megbízhatóan működik?
Akkor pl a dobszorulás az olyan jelenség ami mellett elnéznek, és mehet ki a polcra? Aztán ha veterán a vásárló és a helyszínen ellenőrzi és észreveszi, igazítják. Ha egyszeri júzer akkor hazaviszi és viheti fel újra amikor tapasztalja a jelenséget és térítésmentesen igazítják? :) Szuper.
Egy dob ellövése alatt nem derül ki hogy szorul? Tényleg kíváncsi vagyok mert most ez a kérdés ugrott be egyből. Biztos mótvá, de nem emlékszek a megnyugtató és elfogadható válaszra. Csak olyasmire hogy hiszti lett a vége (nem részedről).

Nekem egy igazításra/beállításra/javításra/utánhangolásra szoruló eszköz az nem 100%. Az a vagy igen- vagy nem kategória :D
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Timot »

Thomaster írta: 2023.01.09. 14:16 MINDEN egyes Keserű fegyverrel ellőnek egy teljes dobnyi riasztót. A boltba csak akkor kerül ki, ha ezt hiba nélkül elsütötte. Mégis mennyit kéne tesztelni egy új fegyvert? 50 lövés? 100?
Már csak az ide beírt problémák számából is többet, sokkal többet, vagy komoly minőségbiztosítást nem rohammunkát. A sárgán most volt fent egy rozsdamentes pitbull vállalhatatlan marógép nyomokkal a tokkereten, meg egy godfather lupara ami konkrétan az ipari hulladék kategória alját sem érte el, amit nem lett volna szabad kereskedelmi forgalomba engedni, és ezek 200 eft nagyságrendű fegyverek, ami persze meg lehet idealizálni hogy ennyiért nem sok, de a hazai bérszínvonalat nézve bizony kurva sok.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van egy atalakitott bock gumilovedekes puskam amit "gyarilag" nem lehetett annyira lenyitni hogy az also csobe be lehessen tenni a piros izet.
az eloagy vegen levo fekete mujanyag beleutkozott a tokba, reszelo kellet neki a megfelelo mukodeshez. :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2023.01.09. 14:20 Javíts ki ha tévedek, te ismered a folyamatokat, de egyrészt az összeszereléssel, másrészt a rugókkal vannak komoly problémák ha jól tudom. Lehet ebben az irányban lenne érdemes fejlődni, mert amúgy még mindig azt mondom, hogy az ötletek és a tervek nagyon jók.
Az összeszereléssel valójában nincs probléma... elvileg a full CNC gyártás miatt az alkatrészek századmilliméteres pontossággal kéne hogy készüljenek, ezért az alkatrészeket csak össze kellene rakni. Gyakorlatilag meg a pár tizedes gyártási hibák miatt az összeszereléskor reszelgetnek, meg válogatják össze az alkatrészeket. Biztos lenne precízebb CNC-s beszállító - jóval drágábban.

Meg elvileg meg lehetne csinálni minden egyes fegyveren azt a 0 km-es szervizt, amit itt néhányan szoktunk csinálni a saját fegyvereinken, meg néha ismerősökén is. Fegyverenként negyed-fél óra munka, meg pár dobnyi töltény. Harmadannyi fegyver készülne mint most, jóval drágábban.

Rugók. Hát igen. Meggyőződésem, hogy a dobnyitó rugója az egyetlen, amin nem kéne - lehetne gyengíteni. Sok kísérletezést igényelne, mert minden mindennel összefügg. És onnantól hajszálra egyforma rugókat gyártani (venni), amik hajszálra egyforma alkatrészeket mozgatnak.

Sajnos tudomásul kell venni, hogy finommechanikát jól, olcsón, kis szériában gyártani nem lehet. A háromból csak kettő választható. Márpedig a magyar piac kicsi és árérzékeny.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2023.01.09. 14:56
Meg elvileg meg lehetne csinálni minden egyes fegyveren azt a 0 km-es szervizt, amit itt néhányan szoktunk csinálni a saját fegyvereinken, meg néha ismerősökén is. Fegyverenként negyed-fél óra munka, meg pár dobnyi töltény. Harmadannyi fegyver készülne mint most, jóval drágábban.
Izé. Fegyvermesteri óradíj nemtom hol van most, 2 éve még 5e Ft körül volt. De legyen most akkor 10e Ft/óra.
A 0 km-s szerviz a fél amit említesz, 5e Ft ráfordításra jönne így ki, fegyverenként. Az egy 200 ezres árkategóriában mozgó fegyvernél a vételár 2,5%-a, ami bőven kifizethető azoknak akik egy ilyen árkategóriájú fegyvert már megengedhetnek maguknak. Ami a hazai gázgumis fegyvergyártás csúcsa, abszolút prémium termék!

Saját kapacitással nem megoldható? Gondolom akad vállalkozó fegyvermester, aki örömmel elvégzi ezt a feladatot.
Cserébe sokkal kevésbé valószínű hogy vissza kell vinni gyártói szervizre a fegyvert, ami fővárosban élőknek 2x1 óra túrázás, vidéken élőknél viszont sokkal nagyobb szívással és ráfordítással jár (utazás / szervezés vadászbolttal / postázás és sörrevaló jófej fórumtársaknak).
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2023.01.09. 17:01 Izé. Fegyvermesteri óradíj nemtom hol van most, 2 éve még 5e Ft körül volt. De legyen most akkor 10e Ft/óra.
A 0 km-s szerviz a fél amit említesz, 5e Ft ráfordításra jönne így ki, fegyverenként. Az egy 200 ezres árkategóriában mozgó fegyvernél a vételár 2,5%-a, ami bőven kifizethető azoknak akik egy ilyen árkategóriájú fegyvert már megengedhetnek maguknak. Ami a hazai gázgumis fegyvergyártás csúcsa, abszolút prémium termék!

Saját kapacitással nem megoldható? Gondolom akad vállalkozó fegyvermester, aki örömmel elvégzi ezt a feladatot.
Cserébe sokkal kevésbé valószínű hogy vissza kell vinni gyártói szervizre a fegyvert, ami fővárosban élőknek 2x1 óra túrázás, vidéken élőknél viszont sokkal nagyobb szívással és ráfordítással jár (utazás / szervezés vadászbolttal / postázás és sörrevaló jófej fórumtársaknak).
Azt megértem, hogy kevés az idő meg a szaki, de én messze lakóként simán venném olyan opcióval a fegyvert, hogy plusz 15-20k és gyári tuning, értsd: finomított sütés, alapos ellenőrzés, beállítás.
Sapienti sat.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Timot »

nemtokregelni írta: 2023.01.09. 17:42 Azt megértem, hogy kevés az idő meg a szaki, de én messze lakóként simán venném olyan opcióval a fegyvert, hogy plusz 15-20k és gyári tuning, értsd: finomított sütés, alapos ellenőrzés, beállítás.
Egy szakmunkás nettó havibérért alapból ilyennek kellene lennie, külön fizetni azért hogy a vásárolt ÖNVÉDELMI fegyver valóban működik?
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Faja »

Timot írta: 2023.01.09. 17:54 Egy szakmunkás nettó havibérért alapból ilyennek kellene lennie, külön fizetni azért hogy a vásárolt ÖNVÉDELMI fegyver valóban működik?
Azért ne essünk túlzásokba! Nem arról van szó, hogy egy 200 ezres pisztoly újonnan nem működik. Néhány darabnál a tulajdonos tapasztalt 1-1 elcsettenést (ami egyébként ráduplázásra valószínűleg elsült). 6 lövéses a revolver, DAO elsütőszerkezettel. Pont az az erőssége, hogy ha 1-1 töltény nem sül el, mert gyári hibás a töltény, vagy beázott a szilikonzsírtól, vagy éppen rossz napja van a pisztolynak, akkor csak simán mégegyszer el kell húzni az elsütőbillentyűt, és majd a következő elsül. Ellentétben a közkedvelt olcsó öntöltő gázpisztolyokkal, vagy például a gumisoknál maradva egy Zalánnal, ahol ha bedagadnak a golyók a tárba, akkor lehet nekiállni szétszerelni elakadást hárítani.
Egyébként élnék a gyanúval, hogy akkor hajlamos 1-1 példány elcsettenni, amikor a gazdája lassan, megfontoltan, hosszan célozva lő. Ilyenkor ugyanis sokkal inkább kijönnek az apró gyártási pontatlanságok. Például egy még nem összekopott, kicsit szoruló dob lehet nem fordul be teljesen, és nem középre üt az ütőszeg. Gyorsan lőve (önvédelmi szituációban) azért a lendület sokmindent megold.

Persze, igen, értem hogy jó lenne, ha az egyszerre legyártott 200 darabos széria minden példánya tökéletes lenne, de mint ahogy Thomaster is írta, ilyen kis szériás gyártásban, ahol kézi készreszerelés történik, sajnos előfordulhatnak olyan hibák, amik a gyári próbalövések során nem jöttek elő. Sajnos ezt el kell fogadni, mert nem nagyon van más alternatíva.
A másik oldalon viszont 200-ért van egy olyan full rozsdamentes acél gumis pisztolyunk, ami ha esetleg csettegne, akkor egy lelkes fegyvermester még párezerért úgy rendbetesz, hogy utána örök életére úgy fog ketyegni mint egy Schaffhausen. :)
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2023.01.10. 01:01 Azért ne essünk túlzásokba! Nem arról van szó, hogy egy 200 ezres pisztoly újonnan nem működik. Néhány darabnál a tulajdonos tapasztalt 1-1 elcsettenést (ami egyébként ráduplázásra valószínűleg elsült). 6 lövéses a revolver, DAO elsütőszerkezettel. Pont az az erőssége, hogy ha 1-1 töltény nem sül el, mert gyári hibás a töltény, vagy beázott a szilikonzsírtól, vagy éppen rossz napja van a pisztolynak, akkor csak simán mégegyszer el kell húzni az elsütőbillentyűt, és majd a következő elsül. Ellentétben a közkedvelt olcsó öntöltő gázpisztolyokkal, vagy például a gumisoknál maradva egy Zalánnal, ahol ha bedagadnak a golyók a tárba, akkor lehet nekiállni szétszerelni elakadást hárítani.
Egyébként élnék a gyanúval, hogy akkor hajlamos 1-1 példány elcsettenni, amikor a gazdája lassan, megfontoltan, hosszan célozva lő. Ilyenkor ugyanis sokkal inkább kijönnek az apró gyártási pontatlanságok. Például egy még nem összekopott, kicsit szoruló dob lehet nem fordul be teljesen, és nem középre üt az ütőszeg. Gyorsan lőve (önvédelmi szituációban) azért a lendület sokmindent megold.

Persze, igen, értem hogy jó lenne, ha az egyszerre legyártott 200 darabos széria minden példánya tökéletes lenne, de mint ahogy Thomaster is írta, ilyen kis szériás gyártásban, ahol kézi készreszerelés történik, sajnos előfordulhatnak olyan hibák, amik a gyári próbalövések során nem jöttek elő. Sajnos ezt el kell fogadni, mert nem nagyon van más alternatíva.
A másik oldalon viszont 200-ért van egy olyan full rozsdamentes acél gumis pisztolyunk, ami ha esetleg csettegne, akkor egy lelkes fegyvermester még párezerért úgy rendbetesz, hogy utána örök életére úgy fog ketyegni mint egy Schaffhausen. :)
+1
Jól összefoglaltad!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Faja írta: 2023.01.10. 01:01 Azért ne essünk túlzásokba! Nem arról van szó, hogy egy 200 ezres pisztoly újonnan nem működik. Néhány darabnál a tulajdonos tapasztalt 1-1 elcsettenést (ami egyébként ráduplázásra valószínűleg elsült). 6 lövéses a revolver, DAO elsütőszerkezettel. Pont az az erőssége, hogy ha 1-1 töltény nem sül el, mert gyári hibás a töltény, vagy beázott a szilikonzsírtól, vagy éppen rossz napja van a pisztolynak, akkor csak simán mégegyszer el kell húzni az elsütőbillentyűt, és majd a következő elsül. Ellentétben a közkedvelt olcsó öntöltő gázpisztolyokkal, vagy például a gumisoknál maradva egy Zalánnal, ahol ha bedagadnak a golyók a tárba, akkor lehet nekiállni szétszerelni elakadást hárítani.
Egyébként élnék a gyanúval, hogy akkor hajlamos 1-1 példány elcsettenni, amikor a gazdája lassan, megfontoltan, hosszan célozva lő. Ilyenkor ugyanis sokkal inkább kijönnek az apró gyártási pontatlanságok. Például egy még nem összekopott, kicsit szoruló dob lehet nem fordul be teljesen, és nem középre üt az ütőszeg. Gyorsan lőve (önvédelmi szituációban) azért a lendület sokmindent megold.

Persze, igen, értem hogy jó lenne, ha az egyszerre legyártott 200 darabos széria minden példánya tökéletes lenne, de mint ahogy Thomaster is írta, ilyen kis szériás gyártásban, ahol kézi készreszerelés történik, sajnos előfordulhatnak olyan hibák, amik a gyári próbalövések során nem jöttek elő. Sajnos ezt el kell fogadni, mert nem nagyon van más alternatíva.
A másik oldalon viszont 200-ért van egy olyan full rozsdamentes acél gumis pisztolyunk, ami ha esetleg csettegne, akkor egy lelkes fegyvermester még párezerért úgy rendbetesz, hogy utána örök életére úgy fog ketyegni mint egy Schaffhausen. :)
Pitbull ütőszeg és rugója. Megszorult a dob nem forgott és nem volt nyitható. Ahogy itt olvastam másoknál is ez okozott hibát. Revenge-nél is hasonlóan. Kicsit jobb anyagminőség, hogy ne legyen tele felverődéssel, normális (vagy visszahajtott végű) rugó sokat dobna a megbízhatóságon.
Screenshot_20230110_074612_Gallery.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

No hát, ezért lenne jó ha egyszer imáink meghallgatásra találnának és legálissá válna a szerelt gumis fegyver. Akkor nem a csak és kizárólag itthon eladható, a kicsi és csóró magyar piacra szánt termékekből választhatunk, ahol se nekünk se a fejlesztőknek-gyártóknak nincs mozgásterük. Itt minden ilyen szürkezónás önvédelmi megoldás olyan és annyiba kerül amennyi, mert a vezérlő elv az "ez van ezt kell szeretni". Ebben a jövőbeli álomvilágban a százféle gyártó ezerféle szereltgumis terméke közül lehetne válogatni, ahol a vásárlók az ár és minőség alapján teszik le a voksaikat.
Akkor ki is veszem a kezem a biliből.

A piaci verseny nem hiába jó dolog, van egy privát összeesküvés elméletem is: a mostani helyzet a piacot uraló szereplőknek éppen úgy kényelmes ahogy van, és mindent meg is tesznek azért hogy így is maradjon. (És nem, nem egy gyártóra gondolok, hanem az ÖSSZESRE!)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

TotoHU írta: 2023.01.10. 09:58 Akkor ki is veszem a kezem a biliből.

A piaci verseny nem hiába jó dolog, van egy privát összeesküvés elméletem is: a mostani helyzet a piacot uraló szereplőknek éppen úgy kényelmes ahogy van, és mindent meg is tesznek azért hogy így is maradjon. (És nem, nem egy gyártóra gondolok, hanem az ÖSSZESRE!)
Loool. Nem raktad elég messzire azt a bilit. :D
Ha gumisokkal kapcsolatban bármiféle lobbizás történik is a háttérben magas szinteken, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem arról megy a diskurzus hogy lehessen-e szerelt gumis... Inkább arról, hogy ne tiltsanak be mindent is örökre.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Faja írta: 2023.01.10. 10:28 Loool. Nem raktad elég messzire azt a bilit. :D
Ha gumisokkal kapcsolatban bármiféle lobbizás történik is a háttérben magas szinteken, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem arról megy a diskurzus hogy lehessen-e szerelt gumis... Inkább arról, hogy ne tiltsanak be mindent is örökre.
Az a tapasztalatom hogy a világon mindent de mindent a személyes érdekek mozgatnak. Tehát sosem történik valami véletlenül, vagy mert az a "közösségnek" jó - az a hivatalos indoklás, a preambulumokban szereplő mellébeszélés, bullshit. Azért történnek úgy a dolgok ahogy, mert az egy vagy több embernek személy szerint az érdekeit szolgálja, és a változások az ő ráhatásukra történtek a saját érdekeiknek megfelelően. És ez nagyjából mindenre igaz.
Igen, ez kicsit paranoid gondolkodásmód, elismerem.* Semmi konkrét bizonyítékom nincs rá, a saját tapasztalataimat a kérdéskörre vetítve ezt gondolom róla. A tévedés lehetőségét fenntartom.

*: De ahogy Andy Grove (a.k.a. Gróf András) az Intel egyik alapítója is írja a már nem mai de méltán világhíres könyvecskéjében: Only the paranoid survive, vagyis csak a paranoidok maradnak fenn/élnek túl. ;-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2023.01.10. 07:52 Pitbull ütőszeg és rugója. Megszorult a dob nem forgott és nem volt nyitható. Ahogy itt olvastam másoknál is ez okozott hibát. Revenge-nél is hasonlóan. Kicsit jobb anyagminőség, hogy ne legyen tele felverődéssel, normális (vagy visszahajtott végű) rugó sokat dobna a megbízhatóságon.
Screenshot_20230110_074612_Gallery.jpg
Na meg ez az a tompa ütőszeg, ami miatt brutál kakasrugó szükséges. Csúcsosabbra reszelt ütőszeggel jelentősen le lehet rövidíteni a kakasrugót, könnyítve ezzel a sütést.
IMG_20230110_141232.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2023.01.10. 14:19 Na meg ez az a tompa ütőszeg, ami miatt brutál kakasrugó szükséges. Csúcsosabbra reszelt ütőszeggel jelentősen le lehet rövidíteni a kakasrugót, könnyítve ezzel a sütést.

IMG_20230110_141232.jpg
Kérdés: Glock-szerű ütőszeg csúcsok nem használhatók revolverekben?

Pl ilyen formájú (tudom, öntöltő pisztoly ütőszege az más kérdés, de csak az ütőszeg-csúcs kialakítására gondolok):
firing_pin.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2023.01.10. 14:19 Na meg ez az a tompa ütőszeg, ami miatt brutál kakasrugó szükséges. Csúcsosabbra reszelt ütőszeggel jelentősen le lehet rövidíteni a kakasrugót, könnyítve ezzel a sütést.

IMG_20230110_141232.jpg
Ezek sima Pitbull-19M ütőszegek, ugye?
A Duplabullban lévő kicsit hosszabb, hegyesebb, és edzett acélból van?
-----------
Szerelt lőszeres: itt addig nem lesz, amíg ez a politikai garnitúra van.
Egyébként a szerelt lőszeres is tuningolható. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2023.01.10. 14:40 Kérdés: Glock-szerű ütőszeg csúcsok nem használhatók revolverekben?

Pl ilyen formájú (tudom, öntöltő pisztoly ütőszege az más kérdés, de csak az ütőszeg-csúcs kialakítására gondolok):

firing_pin.jpg
Lehetne, de munkaigényesebb a kialakítása, nem éri meg.

Egyébként az utóbbi időben a Pitbull-Revenge ütőszegek is csúcsosabbak, és edzettek. Ezt egyébként annak kőszőnhetjük, hogy az MKH-ban a lövéspróbákhoz elkezdtek olcsó Pobjeda riasztót használni. Annak meg olyan kemény a csappantyúja, hogy állítólag időnként már 6 lövéstől is tompult a nem edzett ütőszeg.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2023.01.10. 14:57 Ezek sima Pitbull-19M ütőszegek, ugye?
A Duplabullban lévő kicsit hosszabb, hegyesebb, és edzett acélból van?
-----------
Szerelt lőszeres: itt addig nem lesz, amíg ez a politikai garnitúra van.
Egyébként a szerelt lőszeres is tuningolható. :)
Igen, ezek még régebbi, sima Pitbull 19-M ütőszegek, általam megreszelve.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2023.01.10. 15:00 Igen, ezek még régebbi, sima Pitbull 19-M ütőszegek, általam megreszelve.
Amit zora feltett kép..az az én "super Pitbull" eszközöm"ütőszege "és "rugója" volt, innen is csókoltatom a Béla bácsit...
Szépen felsültem a szilveszteri örömködés közben a Pitbullal...
De még jó, hogy nem éles történet közben mondott csütörtököt.
Zora barátom, szakavatott és ügyes szakmaisága nélkül nem lenne más ,mint egy drága levél nehezék. Na mindegy...
Mást nem írok, nehogy megint kitiltsanak egy hétre, mint egy koszos kutyát...
53a01088844718e3438fef0ef124eb22.jpg
53a01088844718e3438fef0ef124eb22.jpg (92.76 KiB) Megtekintve 39546 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

gumis protó toldat, videó

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Azt a videót keresem régről, ahol egy gumis toldat szerepelt, skorpió és valami öntöltő pisztoly végére tették rá, 8-10 gumigolyó fért bele talán, hasonlóan a Zalánhoz. Ha valaki megtalálja a videót, megoszthatná a linket, köszi
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Igen, köszi!
sama írta: 2023.01.25. 22:11 Erre gondoltál?
https://www.youtube.com/watch?v=Z36wbND0NnU&t=1s
Lezárt