Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Onesta 20-M legszebb dob

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Gondolkoztam hogy ide tegyem vagy a fegyverfotósba... de inkább ide.

Bélabá megcsinálta azt a dobot, amiről azt hittem hogy sohase fogják megcsinálni, mert sokkal munkaigényesebb mint egy sima hengeres dob. Nehéz úgy fotózni, hogy így 2D-ben átjöjjön a lényeg, hogy a dobkönnyítés sík felülete egy síkban fut a csőköpeny / tok ferde síkjával. Tudom hogy az öndícséret büdös, de szerintem ilyen szinten összehangolt tok és dob nincs több sehol a világon.

20211215_1.jpg
20211215_1.jpg (94.8 KiB) Megtekintve 26142 alkalommal
20211215_2.jpg
20211215_2.jpg (88.59 KiB) Megtekintve 26142 alkalommal
20211215_3.jpg
20211215_3.jpg (103.54 KiB) Megtekintve 26142 alkalommal
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Onesta 20-M legszebb dob

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Menő! Imádom Az ilyen apróságokat.

Mint a jelzett korona egy mechanikus órán. Szükség nincs rá, de jól esik a szemnek.
Thomaster írta: 2021.12.15. 14:59 Gondolkoztam hogy ide tegyem vagy a fegyverfotósba... de inkább ide.

Bélabá megcsinálta azt a dobot, amiről azt hittem hogy sohase fogják megcsinálni, mert sokkal munkaigényesebb mint egy sima hengeres dob. Nehéz úgy fotózni, hogy így 2D-ben átjöjjön a lényeg, hogy a dobkönnyítés sík felülete egy síkban fut a csőköpeny / tok ferde síkjával. Tudom hogy az öndícséret büdös, de szerintem ilyen szinten összehangolt tok és dob nincs több sehol a világon.


20211215_1.jpg
20211215_2.jpg
20211215_3.jpg
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Onesta 20-M legszebb dob

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2021.12.15. 14:59de szerintem ilyen szinten összehangolt tok és dob nincs több sehol a világon
Jól néz ki!
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Onesta 20-M legszebb dob

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Épp ma fogtam kézbe az üzletben.
Nagyon jól meg lett csinálva, gratula!
Thomaster írta: 2021.12.15. 14:59 Gondolkoztam hogy ide tegyem vagy a fegyverfotósba... de inkább ide.

Bélabá megcsinálta azt a dobot, amiről azt hittem hogy sohase fogják megcsinálni, mert sokkal munkaigényesebb mint egy sima hengeres dob. Nehéz úgy fotózni, hogy így 2D-ben átjöjjön a lényeg, hogy a dobkönnyítés sík felülete egy síkban fut a csőköpeny / tok ferde síkjával. Tudom hogy az öndícséret büdös, de szerintem ilyen szinten összehangolt tok és dob nincs több sehol a világon.


20211215_1.jpg
20211215_2.jpg
20211215_3.jpg
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Onesta 20-M legszebb dob

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Balint333 írta: 2021.12.15. 21:21 Épp ma fogtam kézbe az üzletben.
Nagyon jól meg lett csinálva, gratula!
Valóban szép! Ha már megvan a program, egy 4 tengelyes CNC marógépnek kb. nyeged óra plusz idő a hengereshez képest. De annál sokkal szebb!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

HD-21M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Gratula!

A HD-21M-ről mi a véleményed?
Látom, hogy készült egy széria.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Onesta 20-M legszebb dob

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

Thomaster írta: 2021.12.15. 14:59 Gondolkoztam hogy ide tegyem vagy a fegyverfotósba... de inkább ide.

Bélabá megcsinálta azt a dobot, amiről azt hittem hogy sohase fogják megcsinálni, mert sokkal munkaigényesebb mint egy sima hengeres dob. Nehéz úgy fotózni, hogy így 2D-ben átjöjjön a lényeg, hogy a dobkönnyítés sík felülete egy síkban fut a csőköpeny / tok ferde síkjával. Tudom hogy az öndícséret büdös, de szerintem ilyen szinten összehangolt tok és dob nincs több sehol a világon.


20211215_1.jpg
20211215_2.jpg
20211215_3.jpg
Már csak egy esztétikailag is elfogadható és valóban használható markolat kellene rá és ez lenne a főnyeremény!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Onesta 20-M legszebb dob

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Shunteros írta: 2021.12.16. 10:20 Már csak egy esztétikailag is elfogadható és valóban használható markolat kellene rá és ez lenne a főnyeremény!
A markolat számomra esztétikailag elfogadható és valóban használható. De ez ízlés és kézméret függő hogy ki milyennek tartja. Pár éve még több markolatszobrász is volt itt a fórumon, kár hogy ők eltűntek, ők a régi Onestákra is alkottak szép dolgokat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD-21M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.12.16. 08:13 Gratula!

A HD-21M-ről mi a véleményed?
Látom, hogy készült egy széria.
A protóval lőttem, fenn is vannak a videók a Művek facebook oldalán. Nekem nagyon bejön. Jó, én terveztem, de akkor is, más dolog a monitoron látni, és más dolog kézbe venni és lőni vele. Kényelmes, könnyű (2 kiló se, feleannyi mint a HDM), megbízható.

Mondjuk a videókon lehet hogy nem feltűnő, de van rajta egy lézercélzó. Azt nagyon javaslom mindenkinek hogy vegyen hozzá. A szereléksín gyárilag ott van a mellső markolat fölött.

Zsuuulokat nem tudok, amikor a tesztvideókat készítettük akkor nem mértünk, csak a kezelhetőséget-szórást-ilyesmit néztük. Az hibátlan.

És mivel nekem már volt a kezemben és lőttem is vele, ezért én már ki vagyok elégítve :lol: , tehát a facebookon hirdetett első 10-ből én nem fogok elvinni egyet, azokat vigyék a többi lelkes rajongók. Jövő év elején összeraknak még sokat, majd abból kapok egyet.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Onesta 20-M legszebb dob

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Fogtam én is, tök kényelmes ez az Onesta 20-M markolat.
Thomaster írta: 2021.12.16. 11:50 A markolat számomra esztétikailag elfogadható és valóban használható. De ez ízlés és kézméret függő hogy ki milyennek tartja. Pár éve még több markolatszobrász is volt itt a fórumon, kár hogy ők eltűntek, ők a régi Onestákra is alkottak szép dolgokat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Folytatas a GRP-9 tesztelessel kapcsolatban:
A kovetkezo kb. 40 lovesben (mult szombaton) meglepoen sok akadaly volt, kb. 5.

Sot, azt hittem, hogy volt egy 6. akadaly is, amikor egyebkent teljesen uzemszeruen mukodott a szanakaszto, mivel ures volt a tar. Sikerult olyan lendulettel probalkoznom az "akadalyelharitassal", hogy utana csopogott a ver a bal mutatoujjam also percebol (probaltam hatrarantani a szant, hogy utana elore tudjam engedi).

Vegulis nem AK, hogy raerjek minden doboz tolteny utan tisztitani (marmint 1000 db-os doboz utan). :-)

Ez alapjan most azt gondolom, hogy 80-90 lovest visel el jol takaritas nelkul az en GRP-9-esem, ez utan mar igencsak szuksege van arra, hogy meg legyen takaritva vagy olajozva (a 2 hettel ezelotti 90 loves utan takaritas nelkul jott a mult heti 40). Ja, ha eddig nem mondtam volna, nem szeretem olajozni a gazfegyvereket, mert szerintem ez osszegyyujti a koszt es a zsebpiszkot, es tobb problemat okoz, mint amennyit megold, ennek megfeleloen az eddigi "statisztikak" is olajozatlan fegyverekre vonatkoztak.

Megalkuvo modon most megtakaritottam, sot megolajoztam a GRP-9-est (es az itt offtopic HW-88-at, ami termeszetesen hibatlanul mukodott a kb 30 loves alatt, amit mult szombaton adtam le vele).

Tervezem a tovabbi tesztelest a kozeljovoben. :-) Majd arrol is beszamolok.

Bel
bel írta: 2021.12.08. 18:50 Sziasztok,

Pentek-szombati GRP-9 teszt: kb. 90 lovesbol (amit kb 45-en adtak le) kb 2 akadaly volt (az egyik esetben teli tar volt beteve a csore toltott fegyverbe, talan ezt az akadalyt a tul erosen feszulo rugo okozta). Termesztesen riasztoval (onvedelmibolt.hu-s akcios loszerrel), nem gazzal tesztelve.
Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2021.12.16. 20:26 Sziasztok,

Folytatas a GRP-9 tesztelessel kapcsolatban:
A kovetkezo kb. 40 lovesben (mult szombaton) meglepoen sok akadaly volt, kb. 5.

Bel
Ahogyan azt írtam is. :-)
Köszi a tesztek megosztását!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szia Bel!

Harapós a GRP, időnként megkóstolja a gazdája vérét.😉
Mielőbbi gyógyulást, és várjuk a tapasztalatokat!
Üdv.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: GLOBSERVER HUN-OR 6 GUMILÖVEDÉKES PISZTOLY

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Megnézte azóta más is a boltban?
Netán vett valaki?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: HD-21M

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Thomaster írta: 2021.12.16. 15:59 A protóval lőttem, fenn is vannak a videók a Művek facebook oldalán. Nekem nagyon bejön. Jó, én terveztem, de akkor is, más dolog a monitoron látni, és más dolog kézbe venni és lőni vele. Kényelmes, könnyű (2 kiló se, feleannyi mint a HDM), megbízható.

Mondjuk a videókon lehet hogy nem feltűnő, de van rajta egy lézercélzó. Azt nagyon javaslom mindenkinek hogy vegyen hozzá. A szereléksín gyárilag ott van a mellső markolat fölött.

Zsuuulokat nem tudok, amikor a tesztvideókat készítettük akkor nem mértünk, csak a kezelhetőséget-szórást-ilyesmit néztük. Az hibátlan.

És mivel nekem már volt a kezemben és lőttem is vele, ezért én már ki vagyok elégítve :lol: , tehát a facebookon hirdetett első 10-ből én nem fogok elvinni egyet, azokat vigyék a többi lelkes rajongók. Jövő év elején összeraknak még sokat, majd abból kapok egyet.

A cnc-s Pitbull-t meg az uj Onesta-t kézbefogtam a napokban a Művek boltjában, nagyon könnyű mindkettő - gratula Thomaster!

Ennél az új HDM-nél nem volt gondolkodás behajtható válltámaszról? Sokat javít egy hosszúfegyver használhatóságán, ha pillanat alatt le lehet rövidíteni szűk terek esetén ... Erre azért léteznek jól bevált megoldások a piacon, nem kell spanyolviszt feltalálni? De hogy lefeleztétek a súlyt és a funkció megmaradt, nagyszerű! Alig várom, hogy kézbefogjam :) Eddig is hatásfokban és kapacitásban ez vitte a prímet ...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD-21M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thunder írta: 2021.12.18. 00:05 Ennél az új HDM-nél nem volt gondolkodás behajtható válltámaszról?
A régi HDM-hez sincs behajtható válltámasz, pedig annál nagyon kívánná az AMD feeling. Két akadálya van: a dob, és az hogy a mellső markolatot húzogatni kell, ennek is útban lenne a behajtott válltámasz.

De a HD 21-M-nél könnyebb dolga lesz a tuningolóknak, mert könnyen, szerszám nélkül le-fel szerelhető a válltámasz, lehet barkácsolni behajthatót.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: HD-21M

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Thomaster írta: 2021.12.18. 01:21 A régi HDM-hez sincs behajtható válltámasz, pedig annál nagyon kívánná az AMD feeling. Két akadálya van: a dob, és az hogy a mellső markolatot húzogatni kell, ennek is útban lenne a behajtott válltámasz.

De a HD 21-M-nél könnyebb dolga lesz a tuningolóknak, mert könnyen, szerszám nélkül le-fel szerelhető a válltámasz, lehet barkácsolni behajthatót.
Szerintem a régi HDM feleslegesen nehéz és nagy volt, a sütése sem tetszett. Ezért nem is vettem. Jelenleg az Onesta revolverpuskát tartom tűzerő/súly/használhatóság szempontjából a legjobbnak. Viszont ez az az új HD 21M nagyon ígéretes. Van némi 2. VH-s szükségfegyver bája de nekem pont a hadifegyveres feeling miatt tetszik. Célszerű, egyszerű szerkezet így a videók alapján illetve ahogy olvastam a sütése is javult. Amint lesz a boltokban biztosan megnézem élőben milyen, aztán ha nagyon bejön beruházok egyre (pedig úgy indulok, hogy "nemkell méégegy" :D).
Gratulálok a tervezéshez, öröm látni az új fejlesztéseid!
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: HD-21M

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

SA, mint a HDM1. Csak jobb lehet, mint a HDM2 DAO-ja. Utóbbi elképesztő kemény (volt), nekem volt 7-8 évig.
Pattantyús írta: 2021.12.18. 09:09 illetve ahogy olvastam a sütése is javult.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A mai teszt eredmenye: kb 30 loves a megtakaritott GRP-9-bol, egy "akadallyal": a legelso mai kiserletre nem sult el, ne'mi morfondirozas utan arra jutottunk, hogy felhasznaloi hiba: felig lett csak kibiztositva, ezert nem sult el. Ettol eltekintve hibatlan mukodes.

(HW-88: kb 15 loves, hibatlan mukodes.)

A teljes tesztsorozat egeszevel kapcsolatban:
-Rengeteg felhasznaloi hiba volt. Tobbszor elfelejtett csoretoltes, szinten tobbszor elfelejtett kibiztositas, "keresztapa"-nal elsutobillentyuk osszekevesere (a korabban elsutott csovel ismetelt probalkozas). Tehat azok, akik versenyen a sajat fegyverukkel ilyen amator hibakat nem kovetnek el, masik fegyverrel rengeteget benaztak. Tanulsag: minden fegyverrel gyakorolni kell, amit hasznalni akar az ember, mindegy, hogy mas fegyverekkel mennyit gyakorol.

-Grand Power gaz-riasztoval osszesen kb 3 hiba volt. Azert, mert kb. 5 loves utan feladtuk a hasznalatat, hiszen tobb csoretoltesi hibaja volt, mint sikeres ontoltese. :-(

-Mindent osszevetve kb 90+45 loves lett leadva forgoval (Record chief es HW-88), egyetlen hiba nelkul.

-A nagyjabol tiszta GRP-9-essel kicsi volt a hibaarany (kb 120 lovesbol kb 2 hiba), koszosan (90+ loves tisztitatlanul) viszont kifejezetten nagy volt a hibaarany (kb. 40 lovesbol kb. 5 hiba).

-A szamomra nem jo, de elfogadhato revolverezesu GRP-9-es eseten a rutinos fegyverforgato lanyok tobbsege egyszeruen keptelen volt "rendesen" elsutni revolvezerve: mindket kez mutatoujjaval egyszerre tudtak csak elhuzni az elsutobillentyut. Tanacsadasnal ezt mas tipus eseten is figyelembe kell venni.

-Kulso megjeleneseben soretes fegyverre hasonlito gaz-riasztok eseteben kicsi volt a minta (10-20 loves), de az mind hibatlanul ment ki (gyarilag nem ontolto, szoval sok eselye nincs hibazni).

-Gorkij-65: 3 loves volt csak a teszt, de az hibatlan (gyarilag nem ontolto, szoval sok eselye nincs hibazni).

ui. minden loves riaszto toltennyel tortent, gaztoltenyt nem probaltunk.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Helló Bel!

Köszi az eredmények megosztását!
bel írta: 2021.12.18. 18:44 A mai teszt eredmenye: kb 30 loves a megtakaritott GRP-9-bol, egy "akadallyal": a legelso mai kiserletre nem sult el, ne'mi morfondirozas utan arra jutottunk, hogy felhasznaloi hiba: felig lett csak kibiztositva, ezert nem sult el. Ettol eltekintve hibatlan mukodes.
Gratula! :)

""keresztapa"-nal elsutobillentyuk osszekevesere (a korabban elsutott csovel ismetelt probalkozas)."

Én ezért praktikusabbnak tartom az "egy billentyűs" puskát, aminél egymás után süti el a két csövet ugyanaz a bill.

"Tanulsag: minden fegyverrel gyakorolni kell, amit hasznalni akar az ember, mindegy, hogy mas fegyverekkel mennyit gyakorol."

Pontosan. Ezt alapszabálynak tartom.
Gyakorláshoz ugyanaz a fegyver, tok, markolat, és lehetőleg a lőszer is legyen ugyanaz, mint amit élesben használnál.

"-Grand Power gaz-riasztoval osszesen kb 3 hiba volt. Azert, mert kb. 5 loves utan feladtuk a hasznalatat, hiszen tobb csoretoltesi hibaja volt, mint sikeres ontoltese. :-("

Az mondjuk siralmas. :-( Lehet tudni az okát?
(Grand Power gázpisztoly volt, ugye? Nem Skorpió VZ.61?)

"-A szamomra nem jo, de elfogadhato revolverezesu GRP-9-es eseten a rutinos fegyverforgato lanyok tobbsege egyszeruen keptelen volt "rendesen" elsutni revolvezerve: mindket kez mutatoujjaval egyszerre tudtak csak elhuzni az elsutobillentyut. Tanacsadasnal ezt mas tipus eseten is figyelembe kell venni."

Ezen én is meglepődtem (versenyen előttem lőtt [volna] egy lány a GRP-vel, és nem tudta revolverezve elsütni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Nem VZ.61 volt, azzal 3 eve lottem csak (6:58 korul a videoban).

Nem tudni mi volt az ok, gondolom a tulajdonos megnezeti egy fegyvermesterrel.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.12.18. 20:12
Ezen én is meglepődtem (versenyen előttem lőtt [volna] egy lány a GRP-vel, és nem tudta revolverezve elsütni.
Egy cseppet sem lepődtem meg. Nagyon durván rossz a revolverezése, konkrétan botrányos. 20+ éve lóvök, lány sem vagyok ;) , mégis szenvedés volt vele a revolverezés.
20 éve jó volt nekünk a GRP, most már nem az… elrepült fölötte az idő vasfoga…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.12.19. 15:01 Egy cseppet sem lepődtem meg. Nagyon durván rossz a revolverezése, konkrétan botrányos. 20+ éve lóvök, lány sem vagyok ;) , mégis szenvedés volt vele a revolverezés.
20 éve jó volt nekünk a GRP, most már nem az… elrepült fölötte az idő vasfoga…
Az én 48M-em is ilyen. DA-ban majdnem használhatatlan, pl. csőre tölteni is csak úgy érdemes hogy először a kakast felhúzzuk, majd jöhet a töltőfogás. Bár éltem a gyanúval hogy PA63 alkatrészek, rugók beépítésével érték ezt el annál a konkrét fegyvernél, az ismerősöm gázosított 48M-je hasonlóan betonkemény DA sütéssel bír, így valszeg ez a háború utáni FÉG pisztolyoknál alap tulajdonság volt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.12.19. 15:19 Az én 48M-em is ilyen. DA-ban majdnem használhatatlan, pl. csőre tölteni is csak úgy érdemes hogy először a kakast felhúzzuk, majd jöhet a töltőfogás. Bár éltem a gyanúval hogy PA63 alkatrészek, rugók beépítésével érték ezt el annál a konkrét fegyvernél, az ismerősöm gázosított 48M-je hasonlóan betonkemény DA sütéssel bír, így valszeg ez a háború utáni FÉG pisztolyoknál alap tulajdonság volt.
Nekem a GRP9-emnek volt botrányosan kemény a revolverezése.
Most feltúrtam a fiókot, tényleg kemény a reolverezése a 48M-nek is, pedig az sokkal jobb minőségű mit a később gyártott FÉG pisztolyok.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 15:45 Nekem a GRP9-emnek volt botrányosan kemény a revolverezése.
Most feltúrtam a fiókot, tényleg kemény a reolverezése a 48M-nek is, pedig az sokkal jobb minőségű mit a később gyártott FÉG pisztolyok.
a 48M revolverezése keményEBB a Walther PP-nél, de sokkal lágyabb és kevésbé reszelős a PA-63-hoz meg a későbbi FÉG-ekhez képest.

Azokkal DA-ban valóban nem lehet 3 méterről sem eltalálni nagyon egy mellalakot, mondjuk dísztárgy funkciós gp-konverzióként ez tökmindegy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

"Keserű Dzsudzs" :D milyen jó lenne :roll: :D
pitybull.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 15:45 Nekem a GRP9-emnek volt botrányosan kemény a revolverezése.
Most feltúrtam a fiókot, tényleg kemény a reolverezése a 48M-nek is, pedig az sokkal jobb minőségű mit a később gyártott FÉG pisztolyok.
Szvsz nem is volt cél a használható DA, hiszen az 50-es években a katona vagy rendőr úgyis cső alá töltve hordta a fegyverét, és csak a fegyverhasználat során töltött csőre. Pont az volt a protokoll, mint ma.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.19. 16:48 "Keserű Dzsudzs" :D milyen jó lenne :roll: :D
Jelenleg 41,5mm a dob hossza.
Dupla 12-esnél mekkora kellene?
20mm a töltényűr hossza, a szűkítés legyen 2mm, majd a 2x12 guminak 24mm: 46mm, tehát 4,5mm-el kell csak hogy hosszabb legyen, mint most. Szerintem az teljesen oké.

Én beneveznék egy ilyen Pitbullba (vagy legyen más neve, Rotweiler "Roti"), elvégre kétszer 12mm@70Joule az dupla annyi, mint egyszer 12mm@70Joule. :-)
A veszélyessége nem nő, a hatása meg duplázódik.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.12.19. 16:58 Szvsz nem is volt cél a használható DA, hiszen az 50-es években a katona vagy rendőr úgyis cső alá töltve hordta a fegyverét, és csak a fegyverhasználat során töltött csőre. Pont az volt a protokoll, mint ma.
Nem kötekedni akarok, de ez csak mentegetőzés.

Nem volt cél a tartós tok, mert úgysem lőttek vele sokat.
Nem volt cél a használható irányzék, mert nem sportfegyvernek készült.
Szóval nem arról volt szó hogy ez így sikerült, es emiatt kellett rengeteg kompromisszumot megkötni, hanem dirket ilyennek akarták...

Az ütőszegbiztosítás miatt nagyon nagy erővel kell a kakasnak beütni, hogy biztosan süssön. Nem alakítottak rajta, jóvoltazúgy.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.12.19. 16:48 "Keserű Dzsudzs" :D milyen jó lenne :roll: :D

pitybull.jpg
Hmmm... nem rossz. Határozottan nem rossz...

Anno amikor a 19-M terveződött, akkor még nem volt szabad változtatni a főméreteken. (Akkor új típusnak számított volna, annak minden költségével.) Lehet hogy most már érdemes lenne újra nekifutni. Elvégre két "rövidített" típus már van.

Arányok: anno rajzoltam olyat, aminek 4-5 mm-rel volt hosszabb a dobja. Ez a minimum a 2x12-höz, és egyidejűleg az 1x15-höz (az se rossz opció...) De nem tetszett, aránytalan volt. Ezzel az 1 centis hosszabbítással már megint arányos. Másképpen, de nem bántja a szememet.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 17:14 Jelenleg 41,5mm a dob hossza.
Dupla 12-esnél mekkora kellene?
20mm a töltényűr hossza, a szűkítés legyen 2mm, majd a 2x12 guminak 24mm: 46mm, tehát 4,5mm-el kell csak hogy hosszabb legyen, mint most. Szerintem az teljesen oké.

Én beneveznék egy ilyen Pitbullba (vagy legyen más neve, Rotweiler "Roti"), elvégre kétszer 12mm@70Joule az dupla annyi, mint egyszer 12mm@70Joule. :-)
A veszélyessége nem nő, a hatása meg duplázódik.
szvsz inkább 10 mm-t kellene beletoldani, mivel a lövedékkamra 10,5 átmérőjű így a 2x12=24 kamra szűkös lenne. és jó ha a felső lövedék is mélyebben ül, esetleges kimozduláskor nem fogja elakasztani a dobforgatást.

Energia kb. 100-120 joule körülire saccolnám (azaz kb 2x50-60joule), a töltet 2.2 gramm lenne, ami tömegben 15ös guminak felelne meg. sima geco riasztóval nem jönne ki több belőle szerintem. Viszont traumatikus hatásra a dupla lövedék valószínűleg sokkal ütősebb mint az 1x 70 joule.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 17:14 ... elvégre kétszer 12mm@70Joule az dupla annyi, mint egyszer 12mm@70Joule. :-)
A veszélyessége nem nő, a hatása meg duplázódik.
Nem ilyen egyszerű.

Puskákkal mértem a duplagumik erejét, úgy találtam, hogy a dupla gumi az 1,5-szörös zsuuul (osztva kétfelé). Tehát egy átlagos Keresztapa az 1x120J, vagy 2x90J.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 17:14 Jelenleg 41,5mm a dob hossza.
Dupla 12-esnél mekkora kellene?
20mm a töltényűr hossza, a szűkítés legyen 2mm, majd a 2x12 guminak 24mm: 46mm, tehát 4,5mm-el kell csak hogy hosszabb legyen, mint most. Szerintem az teljesen oké.

Én beneveznék egy ilyen Pitbullba (vagy legyen más neve, Rotweiler "Roti"), elvégre kétszer 12mm@70Joule az dupla annyi, mint egyszer 12mm@70Joule. :-)
A veszélyessége nem nő, a hatása meg duplázódik.
Mértem hasonlót hozzáírtam a tuningtopikban:
vato írta: 2021.12.19. 17:28 ...
én olyan 2*50-60 Joulera saccolnám, normál riasztóval, ami bőven jó lenne:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.19. 17:23 szvsz inkább 10 mm-t kellene beletoldani, mivel a lövedékkamra 10,5 átmérőjű így a 2x12=24 kamra szűkös lenne. és jó ha a felső lövedék is mélyebben ül, esetleges kimozduláskor nem fogja elakasztani a dobforgatást.

Energia kb. 100-120 joule körülire saccolnám (azaz kb 2x50-60joule), a töltet 2.2 gramm lenne, ami tömegben 15ös guminak felelne meg. sima geco riasztóval nem jönne ki több belőle szerintem. Viszont traumatikus hatásra a dupla lövedék valószínűleg sokkal ütősebb mint az 1x 70 joule.
Szerintem jó ötlet. Várjuk meg, hogy a Főmérnök úr mit szól hozzá. :-)

Hosszabb tok, és dob kell, minden egyéb belsőség, cső, stb. maradhat ugye?

"Puskákkal mértem a duplagumik erejét, úgy találtam, hogy a dupla gumi az 1,5-szörös zsuuul (osztva kétfelé). Tehát egy átlagos Keresztapa az 1x120J, vagy 2x90J."

Az úgy teljesen jó szerintem. Nagyobb össz.energia, de két felé osztva.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2021.12.19. 17:19 Hmmm... nem rossz. Határozottan nem rossz...

Anno amikor a 19-M terveződött, akkor még nem volt szabad változtatni a főméreteken. (Akkor új típusnak számított volna, annak minden költségével.) Lehet hogy most már érdemes lenne újra nekifutni. Elvégre két "rövidített" típus már van.

Arányok: anno rajzoltam olyat, aminek 4-5 mm-rel volt hosszabb a dobja. Ez a minimum a 2x12-höz, és egyidejűleg az 1x15-höz (az se rossz opció...) De nem tetszett, aránytalan volt. Ezzel az 1 centis hosszabbítással már megint arányos. Másképpen, de nem bántja a szememet.
12 lövés kapacitás, ilyen méretből, egyedülálló lenne ;) hátha másnak is megtetszik és legyártana egy szériát :roll: (acéldobbal is ;) :P)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 17:31 ...

Hosszabb tok, és dob kell, minden egyéb belsőség, cső, stb. maradhat ugye?

...
Még a dobtengelybe kellene beletoldani 1cm-t, aztan annyi:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.12.19. 17:40 Még a dobtengelybe kellene beletoldani 1cm-t, aztan annyi:)
Vagy a dobban, ami amúgy is új, 1 centivel rövidebb... ja nem, pont olyan hosszú furat mint a régiben. De a CNC-vel a hosszabb dobtengely is csak egy paraméter átírása.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.12.19. 16:48 "Keserű Dzsudzs" :D milyen jó lenne :roll: :D

pitybull.jpg
A Revenge 21-M még azelőtt kapna házon belüli konkurenciát, hogy piacra kerülne :-)

Mondjuk a Revenge 21-M akkor is többet fog tudni annyival, hogy abba gyárilag engedélyezett lesz a 18-as gumi, és lesz hozzá gyári töltő is. Legalábbis ezt csiripelik a Gyöngysor utcai verebek 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2021.12.19. 17:48 Vagy a dobban, ami amúgy is új, 1 centivel rövidebb... ja nem, pont olyan hosszú furat mint a régiben. De a CNC-vel a hosszabb dobtengely is csak egy paraméter átírása.
Szerinted melyikkel megbizhatóbb? Azt kellene;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2021.12.19. 17:53 A Revenge 21-M még azelőtt kapna házon belüli konkurenciát, hogy piacra kerülne :-)

Mondjuk a Revenge 21-M akkor is többet fog tudni annyival, hogy abba gyárilag engedélyezett lesz a 18-as gumi, és lesz hozzá gyári töltő is. Legalábbis ezt csiripelik a Gyöngysor utcai verebek 8-)
Revenge inkább otthonra szerintem.

A pitbull az egy jo viselhető méret, ez a centis toldás hosszban meg nem oszt, szoroz viselhetőségben:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.12.19. 17:54 Szerinted melyikkel megbizhatóbb? Azt kellene;)
Szerintem mindegy. A dob hátsó tájolását így is - úgy is a tűzfalból kiálló rögzítőcsap végzi.

Picit kényelmesebb lehet a dobot a rövidebb tengelyről levenni.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.12.19. 16:48 "Keserű Dzsudzs" :D milyen jó lenne :roll: :D

pitybull.jpg
és a szükséges 5 helyett 10 mm hosszabbításnak olyan mellékhatása is lenne, hogy lehetne hozzá 2x12 + PAK dobot is gyártani...
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2021.12.19. 17:58 Szerintem mindegy. A dob hátsó tájolását így is - úgy is a tűzfalból kiálló rögzítőcsap végzi.

Picit kényelmesebb lehet a dobot a rövidebb tengelyről levenni.
Meg talán masszívabb is lenne a rövidebb tengely miatt:) szóval csak 1 cm-t kellene a dobba, tokba toldani:) hátha a Gyöngysorban is olvassak a fórumot:D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.19. 17:56 Revenge inkább otthonra szerintem.

A pitbull az egy jo viselhető méret, ez a centis toldás hosszban meg nem oszt, szoroz viselhetőségben:)
+1
Évekig viseltem Revengét, aztán másfél éve Pitbull-19M-et; a fegyver szélessége (a dob) a meghatározó paraméter.
Ha a Pitbull dobja egy centivel hosszabb lesz, az semmit sem változtat a viselhetőségén.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
omerta18
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2021.02.05. 19:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: omerta18 »

vato írta: 2021.12.19. 16:48 "Keserű Dzsudzs" :D milyen jó lenne :roll: :D

pitybull.jpg
Egy duplagumis 19M-re én is beneveznék!
Eleve a műanyagtokos Taurus Judge PD gumisörétre töltve a tökéletes önvédelmi fegyver számomra! :mrgreen:
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.19. 18:24 +1
Évekig viseltem Revengét, aztán másfél éve Pitbull-19M-et; a fegyver szélessége (a dob) a meghatározó paraméter.
Ha a Pitbull dobja egy centivel hosszabb lesz, az semmit sem változtat a viselhetőségén.
És még egy éven keresztül mehetne gazriasztoként, “viselhetőnek” gyartani.

Ez a 12es kapacitas biztos nyero lenne a piacon, ha már nem lehet öntöltő gumisunk, a kapacitas legyen meg:) (a csuszotaras szörnyszülöttet nem számítom ide :lol: )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2021.12.19. 18:19 hátha a Gyöngysorban is olvassak a fórumot:D
Remélem nem, mert akkor "csakazértsem" fog elkészülni. :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.19. 18:40 És még egy éven keresztül mehetne gazriasztoként, “viselhetőnek” gyartani.

Ez a 12es kapacitas biztos nyero lenne a piacon, ha már nem lehet öntöltő gumisunk, a kapacitas legyen meg:) (a csuszotaras szörnyszülöttet nem számítom ide :lol: )
Nem értek a szakmai részéhez.. elég csak a CNC programban átírni a paramétereket?
Thomaster?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2021.12.19. 18:54 Remélem nem, mert akkor "csakazértsem" fog elkészülni. :D
ez nem új ötlet, csak mindig előkerül a pitbull vonatkozásában ;) illetve ahogy Thomaster írta eddig kevesebb volt a mozgástér a fődarabok változtatására, új engedélyezés nélkül
a gyártónak már amúgy is van már dupla gumis revolvere (megamax), elvileg hamarosan elérhető. :)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Mar reg megtervezett modellek is alig bírnak kijönni.
A CNC Revenge talàn még belefér. Egy új már nem hiszem
Kojak írta: 2021.12.19. 18:54 Remélem nem, mert akkor "csakazértsem" fog elkészülni. :D
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2021.12.19. 16:48 "Keserű Dzsudzs" :D milyen jó lenne :roll: :D

pitybull.jpg
fekacsoki változat 8-)
BIG_0016894436.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.20. 20:46 fekacsoki változat 8-)

BIG_0016894436.jpg
Ez is jól néz ki (sőt, q. jól ;) , de acéldobbal lenne jó, viszont tudtommal csak rozsdamentes van gyártásban. (Szénacél dobot lehetne barnítani.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
omerta18
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2021.02.05. 19:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: omerta18 »

vato írta: 2021.12.20. 20:46 fekacsoki változat 8-)

BIG_0016894436.jpg
Már csak az ejektorrúd imitációt és a fészkét kellene eltüntetni és a cső alá egy sínt tenni!
...és nem csak hordani, de otthonra is tökéletes lehetne!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.20. 21:07 Ez is jól néz ki (sőt, q. jól ;) , de acéldobbal lenne jó, viszont tudtommal csak rozsdamentes van gyártásban. (Szénacél dobot lehetne barnítani.)
Igen, acéldob passzol hozzá, ha már duplagumis. Nagyobb terhelés miatt jobb lenne hozza az acél dob :ugeek:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.12.20. 20:46 fekacsoki változat 8-)

BIG_0016894436.jpg
Egyébként valószínűleg mostantól megszűnik a polírozott alu a Műveknél. Az külön partnernél készült, pénz, idő, nemérimeg. Az első széria Pitbull 19-M idején meg még eloxáló nem volt, meg a cnc-zett alkatrészek felülete marónyomos volt, eloxálás előtt is polírozni kellett volna. Mostanra a cnc-s megtanult szép felületet marni, és ő intézi az eloxot is.

Viszont, emlékszik-e még valaki a stainless Pitbullok kezdetére? Akkor is próbáltuk kiváltani a polírozást, üveggyöngy szórással. Tetszett is mindenkinek - messziről. Közelről meg marónyomos volt. Lehet hogy a 2022-es rozsdamentes széria már lehet üveggyöngyözött? Ez most jutott eszembe... mondjuk én nem örülnék neki. Merthogy kéne vennem egyet...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2021.12.20. 22:14-kor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.12.20. 21:07 Ez is jól néz ki (sőt, q. jól ;) , de acéldobbal lenne jó, viszont tudtommal csak rozsdamentes van gyártásban. (Szénacél dobot lehetne barnítani.)
Pontosan, ha lesz akkor barnított szénacél dobos lesz. A duplagumi miatt muszáj. A Megamax fejlesztése is azért húzódott eddig, mert a duplagumis teszteknél szép lassan felfújódott a dob. Ott acéldob szóba se jött a súlya miatt, Pitbullnál ez nem gond.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Thomaster írta: 2021.12.20. 22:12 Pontosan, ha lesz akkor barnított szénacél dobos lesz. A duplagumi miatt muszáj. A Megamax fejlesztése is azért húzódott eddig, mert a duplagumis teszteknél szép lassan felfújódott a dob. Ott acéldob szóba se jött a súlya miatt, Pitbullnál ez nem gond.
és a duplagumis alu pitbullnál a tok felső részét nem kell megerősíteni? mmint a dob fölötti összekötő "hidat"? ez nem nyúlna meg idővel a nagyobb terheléstől?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nekem tetszett az üveggyöngy-szórásos rozsdamentes, talán akkor most megvalósul.
Első fekete Onesta 20-M-eket néztem, valóban elég markáns volt a marónyom a dob mogött egy nagy rádiuszban. Örülök, hogy sikerült kiküszöbölni.
123716010_1501233210085716_2780982974034956583_n.jpg


Thomaster írta: 2021.12.20. 22:08 Egyébként valószínűleg mostantól megszűnik a polírozott alu a Műveknél. Az külön partnernél készült, pénz, idő, nemérimeg. Az első széria Pitbull 19-M idején meg még eloxáló nem volt, meg a cnc-zett alkatrészek felülete marónyomos volt, eloxálás előtt is polírozni kellett volna. Mostanra a cnc-s megtanult szép felületet marni, és ő intézi az eloxot is.

Viszont, emlékszik-e még valaki a stainless Pitbullok kezdetére? Akkor is próbáltuk kiváltani a polírozást, üveggyöngy szórással. Tetszett is mindenkinek - messziről. Közelről meg marónyomos volt. Lehet hogy a 2022-es rozsdamentes széria már lehet üveggyöngyözött? Ez most jutott eszembe... mondjuk én nem örülnék neki. Merthogy kéne vennem egyet...
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Onesta 20-M tulajokat kérdezném, aki már lőtt a spiáter elsütőszerkezetessel jópárat. Nem kráteresedik a kakas azon a felületen, ahol "odaüt"?

Régi Onestám volt már vagy 10 éve, hibát nem okozott, de bántotta a szemem.
Onesta 20-M.jpg
Onesta 20-M.jpg (52.55 KiB) Megtekintve 25865 alkalommal
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

mlaca írta: 2021.12.20. 22:29 és a duplagumis alu pitbullnál a tok felső részét nem kell megerősíteni? mmint a dob fölötti összekötő "hidat"? ez nem nyúlna meg idővel a nagyobb terheléstől?
Mivel vato kolléga jóvoltából vannak hosszútávú tapasztalatok más extrém töltetekkel (meg nálam a 100-as teszt 14-es gumival), ezért úgy érzem, hogy nem szükséges erősítés.

Amúgy őszintén, az a 20-25 gyűjtő aki majd megvenné, fog vele többszázakat lőni?
(Mondjuk vato pont lehet...)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2021.12.21. 09:03 Onesta 20-M tulajokat kérdezném, aki már lőtt a spiáter elsütőszerkezetessel jópárat. Nem kráteresedik a kakas azon a felületen, ahol "odaüt"?

Régi Onestám volt már vagy 10 éve, hibát nem okozott, de bántotta a szemem.

Onesta 20-M.jpg
Mivel a 20-M-ben pont ugyanaz az elsütőszerkezet van mint a szériában, ezért ugyanúgy fog kráteresedni, és ugyanúgy nem fog problémát okozni.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

omerta18 írta: 2021.12.20. 21:26 Már csak az ejektorrúd imitációt és a fészkét kellene eltüntetni és a cső alá egy sínt tenni!
...és nem csak hordani, de otthonra is tökéletes lehetne!
Jó hogy megjegyezted, az ejektorház betömését, szerintem is jó változtatás lenne (mint a Bonnie-n is),

- egyrészt lehetne két furat a cső alatt, annak aki akarna tudna sinet tenni rá (gyárilag szerintem nem kell rá sín, mert elég bulky-n nézne ki)

- illetve a szerkezet így sokkal masszívabb, tapasztalatom szerint a nagy terheléses (túlméretes, nehéz, gumik, stb.) lövések következtében a dobkidöntő kar előre felé nyúlik, mozdul, ha nincs ejektorház akkor így a dobkidöntő kar nagyobb támasztást kap, nincs hova kimozdulnia

dupla pitbull.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2021.12.21. 09:21 Mivel vato kolléga jóvoltából vannak hosszútávú tapasztalatok más extrém töltetekkel (meg nálam a 100-as teszt 14-es gumival), ezért úgy érzem, hogy nem szükséges erősítés.

Amúgy őszintén, az a 20-25 gyűjtő aki majd megvenné, fog vele többszázakat lőni?
(Mondjuk vato pont lehet...)
+1 :mrgreen:

2x 12mm (2x1.1 gramm) + normál riasztóval, fekvőnyolcas élettartamot jósolnék. Főleg ha az ejektorház megszűnne, az még tartást adna a dobkidöntő karnak, még masszívabb lenne (mint a Bonie-nál)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.21. 09:51 Jó hogy megjegyezted, az ejektorház betömését, szerintem is jó változtatás lenne (mint a Bonnie-n is),
+1
Semmi gyakorlati haszna nincs az ejektor rúdnak, csak egy plusz alkatrész, és plusz művelet a kialakítása. Simán lehetne tömör az a rész.

Amit meg javasolnék:

- A dobtengelyen kell az a lépcső? Nem lehetne végig hengeres, állandó átmérővel?
- A dobnyitón kell az a lépcső? Nem lehetne sima ferde a felülete? Akkor a dobnyitó hátrahúzása nélkül is be lehetne csukni a dobot.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.21. 10:48 +1
Semmi gyakorlati haszna nincs az ejektor rúdnak, csak egy plusz alkatrész, és plusz művelet a kialakítása. Simán lehetne tömör az a rész.

Amit meg javasolnék:

- A dobtengelyen kell az a lépcső? Nem lehetne végig hengeres, állandó átmérővel?
- A dobnyitón kell az a lépcső? Nem lehetne sima ferde a felülete? Akkor a dobnyitó hátrahúzása nélkül is be lehetne csukni a dobot.

A dobtengelyen tövében kell az a lépcső szvsz. Mivel a dobban lévő dobtengelyfurat alján is van egy "lépcső", így amikor felhelyezed a dobot a tengelyre, a dob ezen a két felületen pörög csak. Nem érintkezik a dob a tengely teljes felületével -> nem súrlódik annyira, mintha csak egy sima tengelyen pörögne.


"A dobnyitón kell az a lépcső? Nem lehetne sima ferde a felülete? Akkor a dobnyitó hátrahúzása nélkül is be lehetne csukni a dobot."

ezen még nem gondolkoztom, de mivel az acél, sarkos forgatókoszorú nyomná hátra az alumínium dobnyitót, így nem sok jót jósolnék esztétika szempontjából, az elox biztos lejönne, illetve lehet a dobnyitóba is belekarcolna a koszorú
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.12.21. 11:58 A dobtengelyen tövében kell az a lépcső szvsz. Mivel a dobban lévő dobtengelyfurat alján is van egy "lépcső", így amikor felhelyezed a dobot a tengelyre, a dob ezen a két felületen pörög csak. Nem érintkezik a dob a tengely teljes felületével -> nem súrlódik annyira, mintha csak egy sima tengelyen pörögne.
Így van. Kb. két végén csapágyazott tengely. Plusz így könnyebb levenni-feltenni a dobot.
vato írta: 2021.12.21. 11:58 "A dobnyitón kell az a lépcső? Nem lehetne sima ferde a felülete? Akkor a dobnyitó hátrahúzása nélkül is be lehetne csukni a dobot."

ezen még nem gondolkoztom, de mivel az acél, sarkos forgatókoszorú nyomná hátra az alumínium dobnyitót, így nem sok jót jósolnék esztétika szempontjából, az elox biztos lejönne, illetve lehet a dobnyitóba is belekarcolna a koszorú
Azt a lépcsőt én se értettem, de mivel ősidők óta minden Keserű revolveren ott van, ezért úgy gondoltam hogy biztos van értelme, csak én nem látom át. Ezért szépen pontosan lemásoltam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2021.12.21. 09:03 Onesta 20-M tulajokat kérdezném, aki már lőtt a spiáter elsütőszerkezetessel jópárat. Nem kráteresedik a kakas azon a felületen, ahol "odaüt"?

Az Onesta-20M esetében is az ütőszegvég kb. 7 (HÉT) mm átmérőjű, vagyis irdatlan nagy felületen oszlik el az erő, a gigantikus méretű kakasnak semmit nem árt még az üresen csettegtetés sem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Thomaster írta: 2021.12.21. 09:21 [...]Amúgy őszintén, az a 20-25 gyűjtő aki majd megvenné, fog vele többszázakat lőni?
(Mondjuk vato pont lehet...)
simán, azért van :)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Itt vajon mi(lyen csalás/hazugság) történt.
Névtelen.png
Névtelen.png (64.44 KiB) Megtekintve 25815 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2021.12.21. 14:40 Itt vajon mi(lyen csalás/hazugság) történt.

Névtelen.png
a, 4-5 embertől behúzott 10 ezer Ft foglalót - de ez bűncselekmény, lehet, hogy csak karira kell nagyon a pénz, aztán januári fizuból visszautalja

b, árLETÖRÉS - valakivel pont egy ilyenre alkuszik, és mutogatja, hogy "hát ennek ennyi a reális ára"

Tisztességes megoldás nincs rá.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

istockphoto-1175303918-612x612.jpg
istockphoto-1175303918-612x612.jpg (14.04 KiB) Megtekintve 25796 alkalommal
gvass1 írta: 2021.12.21. 14:53 a, 4-5 embertől behúzott 10 ezer Ft foglalót - de ez bűncselekmény, lehet, hogy csak karira kell nagyon a pénz, aztán januári fizuból visszautalja

b, árLETÖRÉS - valakivel pont egy ilyenre alkuszik, és mutogatja, hogy "hát ennek ennyi a reális ára"

Tisztességes megoldás nincs rá.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Thomaster írta: 2021.12.20. 22:08 mondjuk én nem örülnék neki. Merthogy kéne vennem egyet...
+1 (alapban is olyat akartam)
Sapienti sat.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Thomaster írta: 2021.12.20. 22:08 Egyébként valószínűleg mostantól megszűnik a polírozott alu a Műveknél. Az külön partnernél készült, pénz, idő, nemérimeg. Az első széria Pitbull 19-M idején meg még eloxáló nem volt, meg a cnc-zett alkatrészek felülete marónyomos volt, eloxálás előtt is polírozni kellett volna. Mostanra a cnc-s megtanult szép felületet marni, és ő intézi az eloxot is.

Viszont, emlékszik-e még valaki a stainless Pitbullok kezdetére? Akkor is próbáltuk kiváltani a polírozást, üveggyöngy szórással. Tetszett is mindenkinek - messziről. Közelről meg marónyomos volt. Lehet hogy a 2022-es rozsdamentes széria már lehet üveggyöngyözött? Ez most jutott eszembe... mondjuk én nem örülnék neki. Merthogy kéne vennem egyet...
Jut eszembe, a szénacél 19-M-ről van valami hír,vagy kuka a projekt?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Úgy tudom hogy folyamatban van.
Várom én is. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

vato írta: 2021.12.19. 16:48 "Keserű Dzsudzs" :D milyen jó lenne :roll: :D

pitybull.jpg
Forgattam magamban a kérdést, mert egy százas azért nem aprópénz, de végül úgy döntöttem, köll egy...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

jó ha van írta: 2021.12.22. 08:03 Forgattam magamban a kérdést, mert egy százas azért nem aprópénz, de végül úgy döntöttem, köll egy...
Pótdob is kell hozzá?

(Eddig mindenkinek kell. )
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Thomaster írta: 2021.12.22. 12:11 Pótdob is kell hozzá?

(Eddig mindenkinek kell. )
Engem is érdekelne+ dobbal :)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2021.12.21. 09:51 Jó hogy megjegyezted, az ejektorház betömését, szerintem is jó változtatás lenne (mint a Bonnie-n is),

- egyrészt lehetne két furat a cső alatt, annak aki akarna tudna sinet tenni rá (gyárilag szerintem nem kell rá sín, mert elég bulky-n nézne ki)

- illetve a szerkezet így sokkal masszívabb, tapasztalatom szerint a nagy terheléses (túlméretes, nehéz, gumik, stb.) lövések következtében a dobkidöntő kar előre felé nyúlik, mozdul, ha nincs ejektorház akkor így a dobkidöntő kar nagyobb támasztást kap, nincs hova kimozdulnia

dupla pitbull.jpg
TriplaBull 8-)

Szerintem még ez is arányos és jól viselhető, kb. +2cm toldás a normál pitbull-hoz képest a tokba és a dobba, és így 3 darab 12-es gumi elférne benne.

(még így is rövidebb, kisebb lenne mint egy alfa g030, könyebbnek nyilván könnyebb maradna)

sima Geco riasztóval kb. 40-50 Joule x 3 torkolati energiára saccolnám, ami ingencsak jó lehet még!

(de lehetne 2x12mm-re is tölteni vagy 14-esre + 12-esre, stb.)

Ki mire szavaz??

TriplaBull
triple_bull.jpg
DuplaBull
duplabull.jpg
normál Pitbull
pitbull.jpg
pitbull.jpg (74.44 KiB) Megtekintve 25502 alkalommal

A "triplabull" hasonlít leginkább az éles Taurus dzsadzs-ra ;)
725327607083__85205.1575511343.jpg
725327607083__85205.1575511343.jpg (19.57 KiB) Megtekintve 25504 alkalommal
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2021.12.22. 14:00-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Thomaster írta: 2021.12.22. 12:11 Pótdob is kell hozzá?

(Eddig mindenkinek kell. )
Kell ezt külön kérdezni?😁
Igen, tudom, persze, hogy kell.
Pótdobot is kérek!
Köszi!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

vato írta: 2021.12.22. 13:49

Ki mire szavaz??

TriplaBull

triple_bull.jpg
Ez már úgy néz ki, mint egy limousine! Lehetne akár Pitbull Limo is a neve!🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2021.12.22. 13:49 TriplaBull 8-)

Szerintem még ez is arányos és jól viselhető, kb. +2cm toldás a normál pitbull-hoz képest a tokba és a dobba, és így 3 darab 12-es gumi elférne benne.

(még így is rövidebb, kisebb lenne mint egy alfa g030, könyebbnek nyilván könnyebb maradna)

sima Geco riasztóval kb. 40-50 Joule x 3 torkolati energiára saccolnám, ami ingencsak jó lehet még!

(de lehetne 2x12mm-re is tölteni vagy 14-esre + 12-esre, stb.)

Ki mire szavaz??

TriplaBull

triple_bull.jpg

DuplaBull

duplabull.jpg

normál Pitbull

pitbull.jpg


A "triplabull" hasonlít leginkább az éles Taurus dzsadzs-ra ;)

725327607083__85205.1575511343.jpg
Érdemes figyelembe venni, hogy Judgehoz vannak gyári tokok, amik kompatibilisek lehetnek ezzel a revolverrel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

jó ha van írta: 2021.12.22. 14:00 Ez már úgy néz ki, mint egy limousine! Lehetne akár Pitbull Limo is a neve!🤣
vagy akkor legyen a neve Tacskó :twisted:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.12.22. 13:49
Ki mire szavaz??

TriplaBull

DuplaBull

normál Pitbull
Részemről duplabull. A tripla az én ízlésemnek már torzszülött. Igen, a Taurus Judge is. Akkor is, ha amúgy veszik mint a cukrot.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

(és már várom hogy ki fotosoppol először Revenge 22-M-et... az meg kb. pont Smith and Wesson Governor méret. A dob átmérő, az pont annyi.)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2021.12.22. 13:49 TriplaBull 8-)

Szerintem még ez is arányos és jól viselhető, kb. +2cm toldás a normál pitbull-hoz képest a tokba és a dobba, és így 3 darab 12-es gumi elférne benne.
B+, ez de k..va ronda! ;-)

"(még így is rövidebb, kisebb lenne mint egy alfa g030, könyebbnek nyilván könnyebb maradna)"

Mondjuk az Alfa G030 is kellemesen viselhető, ez meg még rövidebb is, könnyebb is.. bár itt a hosszú dob miatt hosszabban van meg a max. szélessége, az azért nem ugyanaz, mint ha a cső hosszabb.

Én azért aradnék a DuplaBull-nál, ejektortengely nélkül, tömör ejektorházzal. :-)

Aztán persze jó lenne egy ilyen TrplaBull proto, kézbe venni, kipróbálni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.12.22. 16:07 B+, ez de k..va ronda! ;-)

"(még így is rövidebb, kisebb lenne mint egy alfa g030, könyebbnek nyilván könnyebb maradna)"

Mondjuk az Alfa G030 is kellemesen viselhető, ez meg még rövidebb is, könnyebb is.. bár itt a hosszú dob miatt hosszabban van meg a max. szélessége, az azért nem ugyanaz, mint ha a cső hosszabb.

Én azért aradnék a DuplaBull-nál, ejektortengely nélkül, tömör ejektorházzal. :-)

Aztán persze jó lenne egy ilyen TrplaBull proto, kézbe venni, kipróbálni.
Minél többet nézem a rajzolt újabb verziókat a Dupla valóban "fogyaszthatóbbnak" tűnik az átlag user számára,
viszont a Tripla igazi badass :D über lenne! 3x6=18 bogyó egy rejthető, könnyű csúzliból :twisted: De lehetne a Triplát 2x14-re is tölteni :roll: bár oda már egy acél tok is elférne , ha már álmodozunk:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2021.12.22. 13:49 TriplaBull 8-)

Szerintem még ez is arányos és jól viselhető, kb. +2cm toldás a normál pitbull-hoz képest a tokba és a dobba, és így 3 darab 12-es gumi elférne benne.

(még így is rövidebb, kisebb lenne mint egy alfa g030, könyebbnek nyilván könnyebb maradna)

sima Geco riasztóval kb. 40-50 Joule x 3 torkolati energiára saccolnám, ami ingencsak jó lehet még!

(de lehetne 2x12mm-re is tölteni vagy 14-esre + 12-esre, stb.)

Ki mire szavaz??

TriplaBull

triple_bull.jpg

DuplaBull

duplabull.jpg

normál Pitbull

pitbull.jpg


A "triplabull" hasonlít leginkább az éles Taurus dzsadzs-ra ;)

725327607083__85205.1575511343.jpg
s
Szénacél vagy ss-be, a duplára szavaznék :). Aluba én nem érzek elég tartalékot :) Amikor elfogy az új Revenge, utána erre állhatna rá a Művek :lol:
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Ben77 írta: 2021.12.22. 16:59 s
Szénacél vagy ss-be, a duplára szavaznék :). Aluba én nem érzek elég tartalékot :) Amikor elfogy az új Revenge, utána erre állhatna rá a Művek :lol:
alutokos a normál riasztóval szinte elnyűhetetlen szerintem. és viselősnek csak az alutokos a jobb ;)

viszont egy acél DuplaBull is állat lenne, nőne a Tuning topik tartalma :twisted: :D súlyban olyan ~800-850 gramm körül megállna, ami még nem vészes
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
omerta18
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2021.02.05. 19:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: omerta18 »

vato írta: 2021.12.22. 13:49
Ki mire szavaz??

TriplaBull

triple_bull.jpg

DuplaBull

duplabull.jpg

normál Pitbull

pitbull.jpg
Duplabull, és az sem baj, ha szögletesebb lesz a designja...
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Üdv. Azokhoz lenne az alábbi kérdésem, akik vettek fekete Pitbull19M-et.
A belső acélcső az alumínium csőben náluk is kb. 1cm-re kezdődik a csőtorkolattól?
Előre is köszönöm a választ.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Szerintem Revenge-ből lenne érdemes duplát gyártani...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

PRTVIII írta: 2021.12.31. 16:16 Üdv. Azokhoz lenne az alábbi kérdésem, akik vettek fekete Pitbull19M-et.
A belső acélcső az alumínium csőben náluk is kb. 1cm-re kezdődik a csőtorkolattól?
Előre is köszönöm a választ.
Szia!
Igen, nem ér ki teljesen a csőtorkolatig.
7mm-el van beljebb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Köszönöm a választ.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.12.31. 16:47 Szia!
Igen, nem ér ki teljesen a csőtorkolatig.
7mm-el van beljebb.
Plusz a csőfarnál nincs felül keresztcsap.

Bélabá gyártás-egyszerűsítő ötlete volt, hogy a tokban a csőbetét furata lépcsős. Elöl van egy eszerint 7 mm hosszú űrméretes rész, utána a betétcsőnek megfelelő átmérő. A csőbetét meg rövidebb mint a dob, és hátulról teszik a helyére. Előrecsúszás ellen a csőtorkolatnál levő űrméretes lépcső fogja meg.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2021.12.31. 21:56 Plusz a csőfarnál nincs felül keresztcsap.

Bélabá gyártás-egyszerűsítő ötlete volt, hogy a tokban a csőbetét furata lépcsős. Elöl van egy eszerint 7 mm hosszú űrméretes rész, utána a betétcsőnek megfelelő átmérő. A csőbetét meg rövidebb mint a dob, és hátulról teszik a helyére. Előrecsúszás ellen a csőtorkolatnál levő űrméretes lépcső fogja meg.
Ez tök jó ötlet, így a keresztcsap sem gyengíti felül a tokot (bár a Főmérnök úr amúgy is előrébb helyezte, hogy ne kritikus helyen legyen. ;) )
A csőbetét hogy van rögzítve?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.01.02. 08:48 Ez tök jó ötlet, így a keresztcsap sem gyengíti felül a tokot (bár a Főmérnök úr amúgy is előrébb helyezte, hogy ne kritikus helyen legyen. ;) )
A csőbetét hogy van rögzítve?
Ez a nagy kérdés az én fejemben is. De gondolom született rá valami biztonságos megoldás?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2022.01.02. 11:37 Ez a nagy kérdés az én fejemben is. De gondolom született rá valami biztonságos megoldás?
Előre nem tud elmozdulni, mert lépcső van előtte. A nyomás (meg a lövedék) előre mozdítaná.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2022.01.02. 12:09 Előre nem tud elmozdulni, mert lépcső van előtte. A nyomás (meg a lövedék) előre mozdítaná.
Szerintem ragasztva, sajtolva?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.01.02. 12:09 Előre nem tud elmozdulni, mert lépcső van előtte. A nyomás (meg a lövedék) előre mozdítaná.
Én nem is a véletlen kimozdulástól tartok, ha érted mire gondolok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2022.01.02. 13:05 Én nem is a véletlen kimozdulástól tartok, ha érted mire gondolok.
...hanem hogy valaki véletlenül kiszedi, és egy akasztó nélküli acélcsövet tesz bele..? ;)
Szerencsére akkor sem lesz lőfegyver, max. sima csövű múzeális.

Én emiatt nem aggódom.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Lezárt